Béčko potřebuje k postupu porazit Domažlice o dvě branky

Napsal: Václav Nauš 28. 2. 2020
Hráči Domažlic využili výhodu domácího prostředí a vyhráli úvodní zápas čtvrtfinále 5:4. Větší naději na postup tak před odvetou mají domažličtí. Jelikož se počítá skóre z obou zápasů, stačí jim k jistotě postupu i remíza. Klatovští musejí vyhrát o dvě branky, v případě výhry o jednu branku, přijdou na řadu nájezdy.

Úvod utkání byl opatrný z obou stran. Obě mužstva si byla vědoma faktu, že každý gól může rozhodnout. Puk měli častěji na hokejkách klatovští hráči, ale paradoxně dvě největší šance první třetiny měli v samém domácí. V obou případech podržel hosty Rückl.

Přesilová hra domácích z úvodu druhé třetiny přinesla branky na obou stranách. Účet utkání otevřel ve vlastním oslabení Babka. Hostům vydržela radost pouze pár vteřin. Zásluhou Šímy dokázali domácí nakonec přesilovou hru využít a začínalo se opět znova. Ve druhé třetině byla hra vyrovnanější. Z hráčů spadla nervozita a šance byly k vidění na obou stranách. V samém závěru si hosté vytvořili velký tlak, na několik střídání zavřeli domácí ve své třetině, ale střelecky se nedokázali prosadit. Naopak z rychlého protiútoku těsně před koncem třetiny otočil skóre Faschnigbauer.

Do třetí třetiny nastoupili hosté s cílem co nejrychleji vyrovnat. To se jim zásluhou Čubana podařilo hned v prvním střídání. Klatovské hráče branka navnadila a začali domácí přehrávat. Vypracovali si několik šancí a donutili domácí k faulům. Hned první přesilovka se jim ale hrubě nevydařila. Domažličtí v ní dokázali dvakrát skórovat a než se z toho hosté dostali, přidali třetí branku. S postupem to v tu chvíli vypadalo pro klatovské hráče hodně špatně. Hosté ale dokázali zabojovat. V posledních deseti minutách si vytvořili místy až drtivý tlak a zaslouženě snížili na rozdíl jediné branky. O možnost vyrovnání je na konci připravila vlastní nedisciplinovanost. Zbytečným faulem v závěru darovali přesilovou hru domácím. Ti se ale nikam nehnali a udrželi pro ně příznivý výsledek.

Odveta se hraje v sobotu 29.02.2020 od 18:30 na zimním stadionu v Klatovech.