Béčko prohrálo v Nejdku

Napsal: Václav Nauš 17. 1. 2020
Sedmnácté kolo začalo netradičně ve čtvrtek 16.1. předehrávkou mezi rezervou Klatov a Nejdkem. Kvůli poruše jednoho z vozidel, dorazili hosté k zápasu se zpožděním, nestihli předzápasové rozbruslení a seznam hráčů, kteří k zápasu neodcestovali z důvodu zranění nebo pracovních důvodů (Kubeš, Plánička, Hochman) rozšířil ještě Juráň.

Na klatovských hráčích byla v úvodu patrná nerozehranost, hře chyběla přesnost, puky odskakovaly. Domácí toho chtěli využít, ale v jejich největší šanci zachránila hosty dobře postavená branková konstrukce Rückla. Když se obraz hry vyrovnával, přišla další ztráta pro hosty. Po jednom střetu skončil zápas pro Kuželíka. Následné vyšetření odhalilo zlomeninu pravé ruky a pro klatovského kapitána s největší pravděpodobností skončila celá sezona. Hosté se ještě více semkli a začali mít navrch. Vypracovali si řadu šancí, dvě největší skončili na tyčce domácí branky.

Podobný scénář měla i druhá třetina, na rozdíl od té první začali padat branky. Ačkoliv měli po celou třetinu více ze hry hosté, branky stříleli domácí. Když v polovině třetiny zvyšoval Záhora na 3:0, vypadalo to s hosty špatně. Klatovští se však nevzdali a díky dvěma slepeným gólům z poloviny třetiny snížili na rozdíl jediné branky. Kýžené vyrovnání, ačkoliv bylo velmi blízko, nepřišlo. Naopak se opět z ojedinělé akce prosadili domácí.

Do třetí třetiny nastupovali hosté oslabeni o Babku, který před koncem druhé třetiny inkasoval osobní trest za protesty proti rozhodnutí hlavního rozhodčí. Zápas tak dohrávali pouze na dvě pětky. Přesto si dokázali vypracovat řadu šancí. Největší z nich měl Čuban, který se řítil na gólmana domácích sám. Nedal a přišel trest v podobě pátého gólu domácích. Poté už se zápas pouze dohrával, domácí si vítězství pohlídali.

Další zápas sehrají klatovští doma, v neděli 26.01.2020 16:15 přivítají Kaznějov.