První zápas doma Béčko zvládlo

Napsal: Václav Nauš 5. 10. 2021
Hokejisté klatovského Béčka se představili poprvé na domácím ledě. Zápas s nepříjemným Tachovem zvládli a zvítězili 4:1. Tachov nepatří mezi oblíbené soupeře. Svou agresivní a urputnou hrou dokázal vyrovnat kvalitu, která byla na domácí straně. Navíc dokázali bruslit a hrát aktivně po celých šedesát minut.

Od úvodní buly bylo vidět vyrovnané utkání. Domácí sice byli více na puku, ale do šancí se dostávali hodně obtížně. V sedmé minutě sice propálil vše, co stálo v cestě, Kuželík, ale na dlouhé minuty to bylo ze strany domácích vše. Tachovští se nikam nehrnuli, zahušťovali střední a obranné pásmo. Když měli příležitost, vyráželi do rychlých brejků.

Ve druhé třetině se domácím podařilo přidat druhou branku – po závaru dorazil puk do branky Čuban. Paradoxně ale poté převzali otěže tachovští a vypracovali si řadu šancí. Skóre se v tu chvíli neměnilo pouze zásluhou Rückla v domácí brance.

Ve třetí třetině bylo vidět, že hostům docházejí síly a místo závěrečného tlaku inkasovali další dvě branky. V samém závěru sice snížili, ale na více už jim síly nezbyly.