Benešov si z Klatov odvezl všechny body

Napsal: | Martin Karlík, Jiří Zavřel 24. 11. 2011
This text will be replaced
Klatovští hokejisté podlehli na domácím ledě Benešovu 2:4. Doplatili především na neproměňování vyloženích šancí a přesilových her. Hosty v brance skvěle podržel Holeš, na kterého domácí jen stěží hledali ten správný recept.
23.11.2011
18. kolo
SHC Klatovy
2:4
(1:2, 0:0, 1:2)
Benešov

Branky a nahrávky: 6.Hošťálek (Čuban), 46. Maxa (Kocman) - 5. Decsy (Vacek), 12. Kaňka, 43. Košatka (Strnad), 56. Decsy (Vacek). Rozhodčí: Kostourek - Fiala, Havelec. Vyloučení: 5:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: .

SHC Klatovy: Hubáček (Vachoušek) - Mrázek, Zeman, Hauer, Hucl, Bernard, Pouska, Topinka, Maxa, Petráček, Kolařík, Hošťálek, Steiner, Flek, Pavlis, Švík, Hobl, Kocman, Čuban.

Benešov: Holeš (Holánek) - Košatka, Verbík J., Šrámek, Verbík R., Havlíček, Strnad, zeman, Drda, Žoha, Vacek, Decsy, Kaňka, David, Starec, Dvořák.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, jako první střílel domácí Hobl, ale bez úspěchu. Následná střela Topinky skončila v ochranné síti. Další akce přinesla branku na druhé straně. Vacek posílal kotouč před branku, kde stál nikým nehlídaný Decsy a v 5. minutě dopravil kotouč do branky. Klatovy odpověděly minutu poté, kdy Čuban vybojoval puk za brankou a nádhernou přihrávkou našel Hošťálka, který vyrovnal. Po vyrovnávací brance byli aktivnější domácí, ovšem bez gólového efektu. V 9. minutě byl vyloučen hotující Košatka, ale domácím přesilovku nijak výrazně nevyužili. V 11. minutě byl vyloučen domácí Hobl. K využití této přesilovky stačila hostům jedna minuta. Do vedení je poslal Kaňka, který ze samostatného úniku zakončil do levého dolního rohu. Po té byly opět aktivnější Klatovy, ovšem bez gólového úspěchu. V 19. minutě Topinkovu střelu zastavila tyč. Poté již první třetinu, která skončila 1:2, ukončila siréna.

Druhou třetinu zahájily aktivněji opět Klatovy. Ve 23. minutě nastřelil Kocman tyč branky hostí. Ve 26. minutě prověřil pozornost Hubáčka střelou Verbík, Hubáček však bez problému puk schoval do lapačky. Ve 31. minutě dotíral na Hubáčka jeden z hostujících hráčů, to se nelíbilo domácímu Maxovi a strhla se šarvátka mezi ním a hostujícím Havlíčkem. Vítězně ze souboje vyšel domácí Maxa, oba aktéři vyfasovali dvě plus dvě minuty za hrubost. Ve 40. minutě byl v dobré příležitosti Hauer, ale Holeš se proti jeho střele vytasil bravurním semaforem. Ve druhé třetině se diváci branky nedočkali, do šaten se odcházelo za stavu 1:2.

Třetí třetina začala opatrněji. Ve 43. minutě se však hosté po jedné z mála akcí dostali do dvougólového vedení díky střele Košatky z prostoru kruhů. Ve 44. minutě byl vyloučen hostující Košatka, v následné přesilovce vstřelil kontaktní gól Maxa. Vstřelená branka polila Klatovy živou vodou. Dostávali se do mnoha šancí, ale bez proměnění. Ve 48. minutě Topinkovu střelu bravurně zlikvidoval Holeš. Stejně tomu tak bylo ve 49. minutě, kdy zlikvidoval Petráčkovu střelu. Po té se hra zklidnila. Až v 55. minutě zasadili hosté domácím poslední hřebíček do rakve, když se z akce 2 na 1 prosadil Decsy. Po té se už utkání pouze dohrávalo. Hosté zvítězili 4:2.