Body putují do Krknoš

Napsal: | Martin Karlík 16. 1. 2014
This text will be replaced
Klatovští hokejisté prohráli i druhé letošní domácí utkání. Ve středečním zápase nestačili na silného „nováčka“ z Vrchlabí a prohráli 1:5. Hosté vyhráli zcela zaslouženě, byli po celý zápas lepším týmem. Domácímu týmu nelze upřít snahu, vytvořili si několik dobrých šancí, ale nedokázali je proměnit. Do sestavy domácích se po zlomenině ruky vrátil Jakub Bernad.
15.01.2014
27. kolo
SHC Klatovy
1:5
(1:1, 0:2, 0:2)
Vrchlabí

Branky a nahrávky: 8. Hucl (Vondryska, Martinec) – 7. Vondráček (Filip, Fořt), 21. Filip (Fořt, Klement), 30. Jakubec (Filip, Fořt), 43. Jirků (Poskočil, Svoboda), 46. Hamerský (Filip, Fořt). Rozhodčí: D. Pražák – Vavruška, Černý. Vyloučení: 6:9 navíc Maxa 5+OK (Hrub) – Kolář 5+OK (Hrub), Klement 5+OK (faul kolenem). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 220.

SHC Klatovy: Pravda (Lejsek) – Hucl, Martinec, Škrak, Blumentrit, Zeman, Vilhelm, Farný, Slavík, Moravčík, Pitel, Pouska, Topinka, Bernad, Němec, Vondryska, Čuban, Maxa

Vrchlabí: Pavelka (Jeschke) – Hamerský, Kolář, Bláha, Jakubec, Filip, Pulec, Fořt, Lenoch, Březina, Jirků, Svoboda, Poskočil, Vondráček, Marek, Klement, Veselý, Šťastný

Hned v úvodu přišla chyba domácích v obraném pásmu, kterou mohl ztrestat Svoboda, puk za Pravdu ale nedošťouchal. Ve 4. minutě jel sám na Pavelku Vondryska, ale trefil jen vyrážečku gólmana hostů. Na druhé straně Pravda vyrazil střelecký pokus Bláhy zpoza kruhu. V 7. minutě se hosté dostali do vedení, když Pravdu postřelil Vondráček. V té samé minutě byl vyloučen Klement. Přesilovku domácí využili, když se prudkou střelou od modré prosadil Hucl. V 10. minutě byl vyloučen hostující Filip. V přesilové hře se sám před brankou zjevil Vondryska, ale šancí pohrdl. Zanedlouho byla k vidění boxerská vložka mezi domácím Maxou a hostujícím Kolářem, oba byli vyloučeni do konce utkání. V 15. minutě mířil do Pravdy z dobré pozice hostující Fořt. Zanedlouho si domácí gólman poradil s pokusy Filipa a Březiny. V 17. minutě byl vyloučen Bláha. Po více než minutě byl vyloučen Klament a domácí tak hráli padesát sekund přesilovku 5 na 3. V té měl největší šanci Čuban, ale nedokázal dostat odražený puk po střele Hucla do odkryté branky. Do kabin se ta šlo za nerozhodného stavu.

Hned v úvodu druhé třetiny se hosté dostali do přečíslení, které podpořil svým návratem na led Klement, který našel přesným pasem Filipa, ten mazácky zavěsil. Domácí se snažili o rychlou odpovědět, Pitlovu střelu tečoval šikovně Pouska, ale Pavelka včas zasáhl. Ve 25. minutě byl vyloučen Hucl. V přesilovce našel Pulec před brankou volného Vondráčka, ale ten nedokázal zvednout puk nad Pravdův beton. V oslabení ujel hostům Bernad, jeho zakončení šlo ale nad branku. Ve 28. minutě jeli 2 na 1 Vondryska s Čubanem, první jmenovaný vzal zakončení na sebe, ale Pavelka byl znovu úspěšnější. O minutu později byl vyloučen Farný. Přesilovku dokázali hosté využít, když se nad beton Pravdy trefil Jakubec. Hosté mohli zanedlouho navýšit skóre, Jirků trefil pouze Pravovu lapačku. Ve 33. minutě dostali hosté puk do branky, branka ale nebyla uznána pro úmyslné kopnutí puku do brány. O minutu později mířila střela Topinky do náruče Pavelky. Zanedlouho si potlesk některých fandů vysloužil Škrak za bodyček proti Šťastnému, domácí od té doby přitvrdili, na to čekali fanoušci od začátku sezony a tak i dalšé podobné zákroky odměňovali potleskem. Ve 35. minutě byl vyloučen Klement. V přesilovce mířila Čubanova střela nad branku. Ve 38. minutě Vondráček masíroval a následně zalehl Čubana, který se nedal a ručně hostujícímu hráči vysvětlil, že si nic nechá líbit. Oba borci putovali na trestnou lavici.

Hned v úvodu třetí třetiny jel sám na Pravdu Fořt, ale trefil pouze beton domácího gólmana. O minutu později už mohli hosté Slavit, domácí nechali před brankou nekrytého Jirkůva, který v klidu navýšil vedení domácích. Ve 44. minutě jel sám na branku opět Vondryska, ale i tentokráte byl úspěšnější hostující gólman. O minutu později kryl Pravda střelu Svobody. Ve 46. minutě hosté přidali další gól, z mezikruží se přesnou ranou prezentoval Hamerský, domácí gólman neměl nárok jeho střelu chytit. Ve 48. minutě našel Němec svým pasem Pousku, tomu střela ale nesedla. V 50. minutě ruplo v hlavě hostujícímu Klementovi, když hrubě kolenem sestřelil Pitla, nutno dodat, že Klement je vyhlášeným zákeřným hráčem (v lednu 2011 brutálně vrazil na mantinel žďárského Kočana, způsobil mu těžký otřes mozku a rozdrcení obličejových kostí), není divu, že i v Klatovech zahříval trestnou lavici hodně často. V přesilovce mířil do náruče Pavelky Topinka. V oslabení ujel Březina, ale na Pravdu nevyzrál. Neúspěchem skončil další nájezd tentokráte v podání Jirkůva. V 57. minutě byl vyloučen Slavík. Přesilovku hosté nevyužili, nutno dodat, že hosté se už nikam nahrnuli a jen kontrolovali zbytek zápasu. Po závěrečné siréně se tak mohli radovat ze zaslouženého vítězství s hrstkou svých fanoušků. Domácí si zaslouží ocenit za snahu a bojovnost.