Byl to boj, ale body jsou doma

Napsal: | Martin Karlík 25. 9. 2013
This text will be replaced
Druhý domácí duel, druhé vítězství. Taková je bilance druholigových hokejistů Klatov. Ti porazili ve středečním duelu Žďár nad Sázavou 5:4. Domácí sice museli několikrát dotahovat náskok soupeře, ale nakonec se jim povedlo urvat vítězství. Vítěznou branku vstřelil obránce Ondřej Fait v přesilové hře.
25.09.2013
3. kolo
SHC Klatovy
5:4
(1:1, 3:2, 1:1)
Žďár n. Sázavou

Branky a nahrávky: 4. Čuban (Vondryska), 27. Steiner, 33. Pour (Topinka, Martinec), 36. Pacanda (Vondryska), 52. Fait (Bernard) – 1. Kaňka (Vítek), 22. Man (Kotlík), 30. Vítek (Kaňka), 43. Man (Kaňka). Rozhodčí: Šmíd - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:1. Diváci: 290.

SHC Klatovy: Pravda (Lejsek) – Hucl, Blumentrit, Martinec, Pour, Mrázek, Zeman, Fait, Rajal, Bernad, Bastl, Pitel, Pavlis, Pacanda, Němec, Vondryska, Čuban, Steiner, Topinka, Uhlík, Pejchar.

Žďár n. Sázavou: Vlach (Sláma) – Kolda, Šír, Smejkal, Staněk, Pleva, Střecha, Vítek D., Kaňka, Plachý, Kunstmüller, Hron, Dítě, Man, Kotlík, Gregar, Zídek.

Vstup do utkání se domácím moc nepovedl, než se stačili rozkoukat, tak už prohrávali. Vítek krásně nahrál na Kaňku, který poslal puk mezi betony Pravdy. Zanedlouho byl vyloučen Uhlík. Oslabení domácí v klidu přečkali, naopak v něm zahrozil Pour z kruhu, ale trefil jen gólmana hostů. Ve 4. minutě zazvonila tyčka Pravdovy branky po střele Koldy. V 6. minutě nedosáhl Bastl na pas Uhlíka, domácí útočník by zakončoval téměř do odkryté branky. V 7. minutě to zkusil ze stejného místa Němec, ale opět byl úspěšnější gólman hostů. Na druhé straně vyrazil Pravda střelu Plachého. V 10. minutě se bekhendovou střelou neprosadil Man. O minutu později trefil beton Vlacha Čuban. V 15. minutě v přesilové hře vypálil od modré Hucl, ale hostující gólman měl dobrý výhled, tudíž střelu bez problémů kryl. Zanedlouho neuspěl bekhendem Čuban. Na druhé straně na Pravdu nevyzrál Kunstmüller. V 18. minutě se sám před brankou zjevil Blumentrit, ale trefil jen beton Vlacha. Na začátku poslední minuty nahodil ze středního pásma Smejkal, ale Pravda byl pozorný.

Hned v úvodu prostředního dějství mířil do Pravdovy lapačky Kaňka. Po chvíli se hosté dostali do vedení, když Man dotlačil kotouč za ležícího Pravdu. Ve 23. minutě byl vyloučen Zeman. V přesilovce vyrazil Pravda střelu Koldy. Na betonu domácího gólmana skončila i střela Staňka. Ve 27. minutě se do pásma dostal Steiner, vystřelil zpoza kruhu, hostující gólman vyrazil před sebe, domácí útočník si však sjel na dorážku a vyrovnal stav zápasu. Za půl minuty později zvonila na druhé straně tyčka po střele Plachého. Poté nahrál Pleva Kunstmüllerovi, ale ten branku minul. Na druhé straně našel Pejchar pěkným pasem Čubana, ten ale branku přestřelil. Ve 30. minutě se skóre měnilo, když Vítkovo nahození skončilo za zády Pravdy, který neměl nejlepší výhled. O minutu později se před Pravdou zjevil Kotlík, ale ani nadvakrát domácího gólmana nepřekonal. Za několik desítek sekund později byl v úniku faulován Čuban a sudí nařídil trestné střílení, to ovšem Čuban neproměnil. Domácí útočník sice dokázal prostřelit gólmana mezi betony, ale kotouč se vydal k zadnímu mantinelu. Ve 33. minutě hrály domácí přesilovku. Tu využili po sedmi sekundách, od modré se trefil Pour. Ve 35. minutě se střelou od modré neprosadil Dítě. O minutu později domácí vyšachovali obranu hostů, kombinaci ukončil Pacanda zametením puku do prázdné branky. Ve 39. minutě byl současně vyloučen domácí Blumentrit s Pourem, hosté tak měli dvojnásobnou přesilovku, po sedmnácti vteřinách byl více než sporně vyloučen Pavlis. Hosté domácí hodně drtili, ale ti v čele s Pravdou odolali, tudíž odcházeli do kabin s hubeným náskokem 4:3.

Aby toho nebylo málo, v úvodu třetí části byl vyloučen Hucl, hosté měli opět luxusní příležitost k srovnání skóre. Celé oslabení domácí srdnatě bránili. A když si všichni mysleli, že je po všem, tak se tři vteřiny před návratem vyloučených hráčů trefil mezi betony Pravdy Man. Vstřelená branka hosty nakopla. Ve 44. minutě proletěla nad brankou Pravdy střela Koldy. Zanedlouho mířil do Pravdy, kapitán hostů Plachý. Na druhé straně mířil do betonu gólmana hostů Pavlis. Ve 47. minutě domácím upláchl Kotlík, ale jeho střelecké zakončení chytil Pravda parádně do lapačky a vysloužil si potlesk všech diváků. Poté byl vyloučen hostující Smejkal. Přesilovku domácí využili krátce před jejím koncem, když se z kruhu trefil Fait. V 54. minutě našel Steiner v akci 2 na 1 Pacandu, druhý jmenovaný trefil pouze hostujícího gólmana. Na druhé straně zaúřadoval Pravdův beton po pokusu Vítka. V 56. minutě hledal Bernad před brankou někoho ze spoluhráčů, ale hostující obrana zhatila tento úmysl. V 57. minutě atakoval Plachý Pravdu, který se z této rány chvíli vzpamatovával. Čtyřicet sekund před koncem hosté odvolali gólmana. Domácí byli blízko pojišťovacímu gólu, když Martinec v posledních vteřinách z rohu obraného pásma vyhodil kotouč, který jen těsně minul branku. Po závěrečné siréně mohli domácí slavit vybojované vítězství 5:4 proti kvalitnímu soupeři.