Doma zatim bez bodu

Napsal: | Dominik Podaný 18. 9. 2011
This text will be replaced
Klatovští hokejisté ani na podruhé nedokázali doma zvítězit. Po skvělém výkonu v první třetině vypadli ve zbytku zápasu s tempa a tři vstřelené branky během tří minut je srazily do kolen. Řisuty si tak odvážejí všechny body za výhru 5:1.
HC Řisuty

Branky a nahrávky: 39. Čuban (Hobl) - 14. Veselý (Babický), 28. Vách (Kraus), 29. Wolp (Čermák), 31. Kos, 59. Scherzel (Křepelka, Záleský). Rozhodčí: Mertl - Vavruška, Černý. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 270. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

SHC Klatovy: Štelmach (Hubáček) – Valečka, Mrázek, Kašpar, Hucl, Holub, Kořínek, Pouska, Topinka, Kajer, Maxa, Vondryska, Košťálek, Steiner, Horejš, Hobl, Kocman, Pavlis, Čuban.

Jako první měl v zápase, který začal s půlhodinovým zpožděním, šanci domácí Topinka, ale hostující gólman Schwamberger ukázal, že nebude lehkým oříškem. Krátce poté měli Klatovští další šanci, ale to už se začali osmělovat hosté a své umění předvedl i domácí Štelmach, který vychytal tutovku Landy. První třetinu, která se hrála „nahoru dolů“ a musela uspokojit i náročné diváky, okořenil „hitem“ jako vystřiženým z NHL domácí kapitán Maxa, z gólu se ale jako první radovali hosté, když zblízka zavěsil Kraus. Domácí mohli srovnat při přesilovce 5 na 3, ale Steiner trefil jen tyč.

Druhá třetina už byla z domácího pohledu mnohem horší. Hráči začali kazit přihrávky a osudný zlom přišel před polovinou utkání, kdy je rozhodčí Mertl, jemuž se utkání příliš nevydařilo, poslal do tří. Hosté toho rychle využili ke zvýšení náskoku a pak během dvou minut přidali ještě další dvě branky. Ve 39. minutě sice odčaroval kouzlo hostujícího gólmana Čuban, ale byl z domácího týmu jediný, který to dokázal, i když měly Klatovy ještě několik výborných šancí. Naopak hosté, kteří zkušeně bránili a spoléhali na brejky, ještě před koncem utkání přidali pátý gól.

Autor - Klatovský deník

„Bojovali jsme, ale nevyužili jsme přesilovky, zatímco hosté ano. To byl základní rozdíl. Oni dávali góly, my ne. Byli lepší na puku, rozhodla jejich větší zkušenost,“ zhodnotil utkání klatovský trenér Radek Mužík.