V přípravném utkání vyhráli druholigoví hokejisté nad Passovem 7:1
Klatovy
7:1
(3:0, 2:1, 2:0)
Passau Black Hawks

Branky a nahrávky:3. Dorňák(Geltner, Hobl), 15. Kuželík(Ceperko), 20. Ceperko(Černý), 29. Mužík(Ceperko), 34. Kuželík(Dorňák), 44. Dorňák(Ceperko), 48. Heřmánek . Rozhodčí: . Vyloučení:9:11 . Využití: 0:1. V oslabení: . Diváci: 150. Střely na branku: . Průběh utkání: .

Klatovy: Jež (připraven byl Tvrdík) – Kuna, Brožík, Pericat, Horník, Kalafut, Kreuzman, Černý, Mužík – Dorňák, Ceperko, Kuželík – Babka, Heřmánek, Vondryska – Šimoník, Jungbauer, Stropnický – Hobl, Geltner, Průcha.

Passau Black Hawks: Gegenfurtner (Leinig) - Muller, Nagy, Zollo, Steiger, Schuster, Kapzan, Pilz - Schwartzkugler, Gantschnig, Koss, Gerbl, werner, Setz, Mazer, Gomov, Toth, Popp, Hadamik

Pořádnou lekci z produktivity uštědřili klatovští druholigoví hokejisté v pátek večer týmu z německého Pasova. SHC Klatovy – EHF Passau Black Hawks 7:1. Domácí tým se opřel do hry hned od začátku a pár vteřin poté, co se ubránil při svém prvním oslabení, přenechal puk Hobl Geltnerovi, ten Dorňákovi a německý gólman kapituloval poprvé.

Soupeř se po první brance vzchopil a i on zahrozil v 8. minutě před svatyní klatovského Ježe. V 15. minutě vyhrál domácí Ceperko puk při vhazování v obranném pásmu hostů, přihrál Kuželíkovi a ten zvýšil náskok Klatovanů na 2:0. Třetí branku domácích přidal pět vteřin před odchodem do šatny Ceperko. Druhá dvacetiminutovka přinesla konečně úspěch v podobě gólu i hostům.

Ještě předtím ale v 29. minutě zvýšili skóre na 4:0 domácí, a to zásluhou Mužíka po Ceperkově přihrávce. Dvě minuty poté rozehráli svou kombinační hru hosté. Přesné přihrávky zúročili až ve 32. minutě, kdy čestnou branku hostů vstřelil při přesilovce pět na tři Müller. Proměnit v pátý gól domácích se po několika šancích podařilo až ve 34. minutě Kuželíkovi, který vybojoval puk ve skrumáži na červené a vstřelil rychlou branku. V 38. minutě nařídil hlavní rozhodčí trestní střílení. Domácí gólman Jež ale ani tentokrát nepustil puk za svá záda.

Do závěrečné třetiny vstoupili aktivněji hosté a hned v úvodních minutách prověřili připravenost domácího gólmana. I Klatované pokračovali v sérii útoků, na 6:1 zvýšil ve 44. minutě Dorňák. Ve 48. minutě vyhrál puk při vhazování v obranném pásmu hostů Heřmánek a překonal pasovského gólmana posedmé.