Klášterec sérii vyrovnal, rozhodovat se bude v Klatovech

Napsal: | Martin Karlík 8. 3. 2013
This text will be replaced
Čtvrtý duel čtvrtfinále play-off vyhrál opět domácí tým. Klatovští hráči se vraceli z Klášterce s prohrou 5:3. Rozhodnutí padlo až ve třetím dějství, kdy se viditelně nervózní domácí dokázali trefit třikrát, tím si vynutili rozhodující duel v Klatovech. V klatovském dresu potvrdil parádní formu Jakub Bernad, autor dvou branek. Velmi dobře se také předvedl kapitán Jiří Maxa, který byl u všech gólů svého týmu. Rozhodující duel se hraje v neděli 10. března od 17.30 na klatovském zimáku. Bude to bitva o vše! Přijďte klatovské hráče povzbudit.
08.03.2013
ČF4
Klášterec n./O.
5:3
(1:1,1:1, 3:1)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 19. Polanský (Hofmeister, Revay), 35. Hofmeister (Kolčava, Revay), 53. Polanský (Freiberg, Hofmeister), 57. Revay (Žižka, Freiberg), 60. Freiberg (Polanský, Žižka) – 13. Bernard (Maxa, Čurda), 38. Pavlis (Maxa), 60. Bernard (Topinka, Maxa). Rozhodčí: Kostourek - Havelec, Hynek. Vyloučení: 2:6 + Mála 10 OT - Bernad a Farný 10 OT. Využití: 2:1. Diváci: 395. Střely na branku: 41:21.

Klášterec n./O.: Damašek (Kaššák) - Loučka, Zicho, Revay, Kolčava, Mašek, Žižka, Kolář, Dostál, Řepík, Salač, Mála, Polanský, Freiberg, Hofmeister, Kolčava, Heindl, Škorík, Diviš, Toušek, Neuman.

SHC Klatovy: Kůdela (Štelmach) - Mrázek, Herr, Martinec, Farný, Blumentrit, Pour, Krch, Bernard, Kajer, Maxa, Čurda, Pitel, Topinka, Pavlis, Vizinger, Vondryska, Čuban, Pouska

Úvod utkání byl opatrný. První střela, která stojí za zmínku přišla ve 3. minutě, když se z otočky zkoušel prosadit Salač, ale Kůdela byl pozorný. V polovině ukryl Kůdela do lapačky nahazovanou střelu z hole Freiberga. V 6. minutě zablokovala domácí obrana střelu Maxy. V 10. minutě vypálil od modré Herr, Damašek vyrazil, k dorážce se dostal Vondryska, ale trefil pouze náruč gólmana. Na začátku 13. minutě vystřelil bekhendem Maxa kotouč, který prošel za Damaška, zastavil se na brankové čáře, odkud jej do branky lehce dostal Bernad. Ve 13. minutě zachytil rozehrávku hostů domácí Hoffmeister, ale jeho střelu vychytal parádně Kůdela svou lapačkou. V 15. minutě minula branku střela Krcha z levého kruhu. V 16. minutě byl vyloučen Hoffmeister. Za 40 sekund byl vyloučen Farný za podražení, navíc dostal za nějaký ten protest osobní trest. V 18. minutě kryl Kůdela střelu Mály. Za pár sekund od modré vypálil Revay, mimo. Domácím se podařilo vyrovnat ve zkrácené přesilovce, když chumel těl před Kůdelou prostřelil Polanský. Ve 20. minutě se sám před Damaškem objevil Pavlis, ale domácího gólmana nepokořil.

Ve 22. minutě nahazoval Krch, Damašek bez problémů kryl. Ve 24. minutě vypálil Topinka, Damašek vyrazil. V 25. minutě našel Polanský Freiberga, ten ale mířil svým pokusem do Kůdely. V následující minutě byl vyloučen Pavlis. V 27. minutě od modré vypálil Revay, puk proletěl těsně vedle. V 29. minutě byl vyloučen Farný, v přesilovce domácí několikrát nebezpečně vystřelili, ale hosty podržel Kůdela. Ve 34. minutě byl v úniku hákován Salač, sudí signalizoval výhodu, kterou domácí přetavili v gól, když se pod beton Kůdely trefil Hoffmeister. Ve 37. minutě mířila do Damaška střela Topinky. Za několik sekund bylo vyrovnáno, Pavlis dokázal přehodit ležícího Damaška. V polovině 39. minuty byl vyloučen Herr. V přesilovce si Kůdela poradil se skákavou střelou Škoríka.

Do třetího dějství vstoupili domácí viditelně nervózní. Ve 43. minutě ukryl Kůdela v lapačce lehkou střelu Řepíka. Na druhé straně trefil rameno Damaška Vondryska. V 47. minutě jeli hosté v akci 2 na 1, ale akci překombinovali a střela Čurdy trefila pouze Damaška. Domácí se dostali do vedení v 53. minutě, když v akci 2 na 1 přihrál Freiberg Polanskému, ten se trefil mezi beton a lapačku Kůdely. Za půl minuty potvrdil své kvality Kůdela, když dokázal vytáhnout střelu Salače, která mířila do odkryté části branky, ale gólman hostů se parádně přesunul. Další zákrok si Kůdela připsal po střele Heindla. V 57. minutě byl vyloučen Pavlis. Přesilovku využili, když se od modré trefil Révay. Na začátku 59. minuty byl vyloučen domácí Zicho. V tom samém čase si hosté vzali oddechový čas, po kterém zůstal na střídačce gólman Kůdela. Čtyřicet sekund před koncem hosté snížili, Bernad vystřelil z mezikruží a puk s pomocí tyčky skončil v síti Damaškovy branky. Za necelou půl minutu, domácí rozhodli, do prázdné branky se trefil Freiberg. Ve stejném čase dostal Bernad osobní trest. Po závěrečné siréně mohli domácí slavit odvrácení konce sezony.