Klatováci mohou v pátek rozhodnout

Napsal: | Martin Karlík, Redakce 6. 3. 2013
This text will be replaced
Klatovští hráči dokázali ve čtvrtfinále play-off před svými fanoušky opět zvítězit. Mají tak na svých hokejkách mečbol, ve kterém mohou rozhodnout o svém postupu do semifinále. Další zápas se odehraje v pátek 8. března, a to od 17:00 v Klášterci nad Ohří. Fanklub na tento zápas bude pořádat výjezd.
06.03.2013
ČF3
SHC Klatovy
4:2
(1:0, 2:1, 1:1)
Klášterec n./O.

Branky a nahrávky: 4. Kajer (Topinka), 18. Bernad (Topinka), 30. Topinka (Mrázek), 60. Bernad (Pour) - 10. Řepík, 52. Kolčava (Mála). Rozhodčí: Pražák - Chochola, Andrejsek. Vyloučení: 8:4 + Maxa 10 OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 625.

SHC Klatovy: Kůdela (Štelmach) - Mrázek, Herr, Martinec, Farný, Blumentrit, Pour, Krch, Bernad, Kajer, Maxa, Nauš, Kodýtek, Topinka, Pavlis, Vizinger, Vondryska, Čuban, Pouska.

Klášterec n./O.: Damašek - (Kaššák) , Kolčava, Mašek, Žižka, Loučka, Kolář, Dostál, Řepík, Mála, Toušek, Polanský, Freiberg, Hofmeister, Škorík, Salač, Heidl, Diviš, Koblitz, Zicho, Neuman, Svoboda.

První střela zápasu přišla z hole Bernada, Kaššák byl pozorný. O dvacet sekund později vyrazil Kaššák střelu Pavlise. Ve 2. minutě zahrozil Freiberg, ale Kůdela jeho pokus zneškodnil. Na druhé straně letěla nad branku střela Martince. Ve 4. minutě domácí otevřeli skóre zápasu, když krásný pas od Topinky zužitkoval zkušený Kajer. O minutu později vyrazil Kůdela betonem střelu Řepíka. V 8. minutě byl vyloučen Martinec. V přesilovce od modré vystřelil Loučka, Kůdela ukryl puk ve výstroji. Další střelu na Kůdelu vyslal Dostál, Kůdela vyrazil, následnou dorážku Mály přikryl lapačkou. V 10. minutě se hostům podařilo vyrovnat, když Řepík trefil mezírku nad ramenem Kůdely. Za několik okamžiků mohl domácím vrátit vedení Vondryska, ale Kaššákova vyrážečka byla připravena. Ve 13. minutě vyslal jedovku na branku Kolčava. Na druhé straně našel Kajer nikým nehlídaného Topinku, ale jeho zakončení si Kaššák pohlídal. Ve 14. minutě se Kůdela výborně přemístil proti pokusu Salače. V 18. minutě poslal domácí do vedení Bernad, vystřelil přes obránce a kotouč skončil v brance. O minutu později předvedl své kvality Kůdela, když vyrazil proti Málovi, který jel sám na branku a vypíchl mu kotouč.

Hned v úvodu druhého dějství vystřel od modré Pouska, ale Kaššák neměl s touto střelou problém. Stejně dopadl i pokus Herra, rovněž od modré. Na druhé straně mířil do betonu Kůdely Mála. Ve 24. minutě předvedl Kůdela parádní zákrok lapačkou proti střele Hoffmeistra. V 28. minutě byl vyloučen Pavlis. Přesilovka se hostům nevydařila. Nejprve jim ujela dvojce Vondryska s Vizingerem, druhému jmenovanému zakončení nesedlo. Zanedlouho se do další úniku v oslabení dostal Topinka a byl úspěšný, trefil se mezi Kaššákovy betony. V polovině utkání byl vyloučen Martinec. V přesilovce z kruhu vystřelil Heindl, Kůdela jeho pokus ukryl v náruči. To bylo v přesilovce ze strany Klášterce vše. Ve 37. minutě byl vyloučen Mála. V přesilovce vystřelil Maxa, ale jeho pokus skončil pod lapačkou Kaššáka. V 38. minutě vystřelil Topinka, jeho pokus tečoval Bernad, ale kotouč šel vedle branky hostů. Na začátku 40. minuty se do úniku dostal Řepík, ale na Kůdelu nevyzrál. Následně se zpoza branky snažil překvapit Kůdelu Salač, domácí brankář si prostor u tyčky pohlídal.

Úvod poslední periody nabídl oboustranně vlažnější tempo. Ve 42. minutě byl vyloučen Pavlis. V přesilovce se hosté nepříjemně natlačili před Kůdelu, ale ten zalehl kotouč. Ve 44. minutě proletěla nad brankou střela Topinky. Ve 45. minutě nepokořil Kůdelu z úhlu Freiberg. Ve 47. minutě byl vyloučen Pour. V oslabení domácí srdnatě bránili, nepustili hosty do vážnější šance. Naopak zahrozili zásluhou Bernada, ale Kaššák dokázal zakročit. Ve 48. minutě vyrazil Kůdela betonem střelu Freiberga. Zanedlouhou si poradil se střelou Žižky i s dorážkou Škoríka. V 52. minutě se hostům podařilo snížit, když se důrazem před brankou prosadil Hoffmeister. V 53. minutě ukryl Kůdela v náruči nebezpečnou střelu Polanského. V 56. minutě byl vyloučen hostující Hoffmeister. Za minutu byl přísně vyloučen Pour. Při hře 4 na 4 se krásně uvolnil Mašek, ale Kůdela byl opět bezchybný. V polovině 58. minutě si hosté vzali oddechový čas, poté odvolali gólmana Kaššáka. Za několik sekund zneškodnil Kůdela střelu Loučky. Ke konci 59. minuty se Kůdela krásně roztáhl proti pokusu Diviše. Na konci 59. minuty ukryl Kůdela v lapačce střelu Dostála, Kůdelovi ale zbytečně sekl do lapačky Hoffmeister, čímž sebral hostům možnost hrát power play, byl vyloučen. Přesilovku domácí využili půl minuty před koncem třetí třetiny, když Pourovu ránu od modré tečoval za Kaššáka Bernad. Domácí tak zvítězili 4:2 a ujali se vedení v sérii 2:1.

Série se v pátek 8. března přesouvá do Klášterce nad ohří, kde budou moci Klatované sérii ukončit a slavit postup do semifinále. O začátku utkání se ještě spekuluje, mělo by být od 17:00, což však absolutně nedává smysl. Start by měl být od 18:00.