Klatováci si s Draky poradili

Napsal: | Martin Karlík 17. 1. 2013
This text will be replaced
Třetí čtvrtinu sezóny zakončili hokejisté Klatov vítězstvím. Tři body přivezli ze středečního utkání na ledě Bílina za výhru 4:1. Klatovy rozhodly o svém triumfu až ve třetí třetině, kdy se trefily třikrát. V klatovském dresu zazářil Jan Topinka, autor dvou branek, a famózně chytající Daniel Karafiát.
16.01.2013
27. kolo
Draci Bílina
1:4
(0:0, 1:1, 0:3)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 31. Hess (Přeučil) - 38. Topinka (Pouska, Steiner), 45. Němec (Maxa, Pavlis), 50. Pavlis (pen.), 60. Topinka (Martinec, Steiner). Rozhodčí: Orlický - Místecký, Střelka. Vyloučení: 7:9 + Urban OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 121.

Draci Bílina: Horák (Brzobohatý)- Kolčava, Preučil, Hrubant, Urban, Kabeláč, Hess, Polák, Pozděna, Malovický, Brožovský, Jirkovský, Hrdlicka, Mackal, Nenadál, Myšík, Náprstek, Novák, Malec, Švarc, Šrámek.

SHC Klatovy: Karafiat (Rückl) - Martinec, Mrázek, Zeman, Hucl, Herr, Blumentrit - Steiner, Topinka, Pouska, Maxa, Pavlis, Bastl, Vizinger, Vondryska, Nemec, Pitel.

První střelu utkání vyslal na branku hostů domácí Hrubant, Karafiát ji však zneškodnil vyrážečkou. O půl minuty později se před branku natlačil Myšík, ale kotouč mu při zakončení sjel z hole. Ve 4. minutě mířil do náruče Horáka hostující Pouska. V 5. minutě se o beton Horáka zastavila střela Němce z mezikruží. V 6. minutě zamířila střela Hesse do náruče gólmana hostí. Poté nahrál Hrubant Urbanovi před poloodkrytou branku, ale Karafiát se stačil přesunout a šanci výborně vychytat. V 9. minutě se v dobré pozici zjevil Němec, ale trefil pouze vyrážečku Horáka. Ve 12. minutě zneškodnil Karafiát střelu Přeučila, poradil si s dorážkou Náprstka. Ve 14. minutě projela brankovištěm střela Brožovskéko, ale cestu do branky nenašla. V 15. minutě za pravým kruhem vypálil Topinka, ale trefil pouze masku Horáka. V 16. minutě zachytil Vondryska rozehrávku domácích, ale kotouč mu ještě před zakončením utekl. V 18. minutě směřovala střela Vondrysky do Horáka. Půl minuty před přestávkou prosvištěla střela Topinky vedle branky.

V úvodu druhé třetiny hráli hosté čtyřiceti vteřinovou přesilovku 5 na 3. Hosté v přesilovce zamkli domácí v jejich obraném pásmu. V přesilovce našel Steiner Pousku, tomu ale střela z první nesedla. Ve 23. minutě byl vyloučen hostující Maxa. V přesilovce přestřelil branku střelou z první Přeučil, na kterou mu namazal Urban. Poté se do úniku dostal Topinka, ale kotouč mu sjel ještě před tím než zakončil. Ve 26. minuty vyprášil Němec svou střelou Horákovy betony. Na druhé straně ujel Urban, ale na Karafiáta nevyzrál. V 28. minutě byl v úniku faulován Vondryska a rozhodčí správně nařídil trestné střílení. To Vondryska neproměnil, Horák mu vypíchl kotouč. Ve 29. minutě našel Martinec svým pasem Steinera, tomu ovšem střela vůbec nesedla. O minutu později byl vyloučen Blumentrit. Přesilovku dokázali domácí využít zásluhou Hesse, který pokořil nejprve hostujícího obránce a poté poslal puk mezi betony Karafiáta. Branky domácí dosáhli v ponechané výhodě takže Blumentrita na trestné vystřídal Steiner. V přesilovce hosty podržel Karafiát, který si poradil jak se střelou Kabeláče, tak s pokusem Pozděny. Ve 32. minutě se sám před brankou ocitl Steiner, ale mířil jen do gólmana hostů. V 35. minutě byl vyloučen Přeučil, po padesáti sekundách byl vyloučen další domácí hráč, hosté tak měli možnost více než minutové přesilovky 5 na 3. Tu hosté využili zásluhou Topinky, který zakončoval do poloodkryté branky po střele Pousky. Ve 39. minutě vystřelil od modré Blumentrit, jeho pokus byl tečovaný mimo branku. Půl minuty před koncem byl vyloučen Polák. Těsně před přestávkou mířil do náruče Horáka Steiner. Poté domácí časoměřiči nezastavili čas a obrali hosty o vteřiny z přesilovky, což hosté oprávněně reklamovali. Tyto vteřinky se dohrály po přestávce.

Ve 41. minutě v přesilovce projel do pásma Mrázek, ale jeho střela příklepem skončila v Horákově výstroji. Ve 43. minutě vyrazil Karafiát do rohu tvrdou střelu Švarce od modré. Ve 45. minutě ujeli v akci na 2 na 1 Pavlis s Maxou, druhý jmenovaný zakončil střelou, která Horákovi vypadla a Němec měl už pak snadnou práci dostat puk do branky. O dvě minuty později byl vyloučen Steiner, domácí měli možnost přesilové hry. V přesilovce tvrdě vypálil Kabeláč, ale Karafiát byl připraven. V 50. minutě vychytal Karafiát, akci Švarce. Na druhé straně následný protiútok Pavlise musel likvidovat za cenu faulu obránce Kabeláč a bylo nařízeno trestné střílení. To hostující útočník proměnil a poslal hosty do dvou gólového vedení. Po této brance plno fanoušků opustilo stadion(na začátku jich tam bylo jen něco kolem stovky). V 52. druhé minutě se domácí natlačili do branky, která se následně posunula, rozhodčí signalizoval branku, hosté zcela oprávněně protestovali a po dlouhé poradě sudí správně vzal své rozhodnutí zpět. V 54. minutě byl vyloučen Náprstek. O minutu později vychytal Karafiát střelu Šrámka. V 57. minutě si vylámal zuby na Karafiátovi Kabeláč. Půl minuty před koncem pečetil výhru hostů Topinka, když prostřelil Horáka mezi tělem a rukou po přihrávce Martince.