Klatovy marně dotahovaly náskok Tábora, jsou na pokraji vyřazení

Napsal: | Martin Karlík 28. 2. 2014
This text will be replaced
Ani ve druhém zápase osmifinále play-offse klatovským hokejistům nepodařilo Tábor porazit, podlehli mu těsně 4:5. Hosté rozhodli de facto v první třetině, po které vedli 3:0, v polovině utkání byl stav už 1:5 a vypadalo to na pořádný debakl. Klatované ale nesložili zbraně a ještě před přestávkou snížili na 2:5. V poslední třetině ukázali klatovští hráči neuvěřitelnou bojovnost a Tábor nepustili takřka k ničemu, nedokázali však proměnit vyložené gólové šance. I přes prohru lze domácí ocenit a smeknou před nimi za předvedený výkon. Série se v sobotu vrací do Tábora, kdy budou mít domácí možnost sérii ukončit, ale Klatovští hoši jistě zabojují o to, aby se série ještě vrátila do Klatov. Zápas začne v 18.00.
27.02.2014
OF2
SHC Klatovy
4:5
(0:3, 2:2, 2:0)
HC Tábor

Branky a nahrávky: 27. Bernad (Moravčík), 31. Pacanda (Topinka, Maxa), 48. Moravčík (Martinec), 60. Bernad (Martinec) – 4. Matušík (Černý), 16. Hájek (Kolomý, Heršálek), 17. Matušík (Mařík), 24. Mařík (Matušík, Kanov), 29. Kellner (Nedorost, Havran). Rozhodčí: Grech, Valenta – Vavruška, Černý. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 490.

SHC Klatovy: Pravda (Lejsek) – Martinec, Zeman, Blumentrit, Hucl, Pouska, Moravčík, Růžička, Maxa, Bernad, Topinka, Vondryska, Čuban, Pitel, Bastl, Němec, Kodýtek, Soupír, Vraný.

HC Tábor: Klestil (Panec) - Havran, Kanov, Kolomý, Heršálek, Černý, Hájek A., Klíma - Kellner, Nedorost, Sladký - Krätzer, Matušík , Mařík - Hájek T., Kolomý, Pechánek R., Seidl

Ve 2. minutě kryl Klestil nahození Pacandy. Dalším pokusem trefil Hucl jen rameno hostujícího gólmana. Ve 4. minutě si s pukem do dobré pozice sjel Matušík a střelou nad rameno pokořil Pravdu. Za nedlouho byl vyloučen Martinec. V přesilovce pálil do Pravdy Nedorost. V 5. minutě byl vyloučen Topinka. Hosté hráli půl minuty přesilovku 5 na 3. V 8. minutě trefil rameno Klestila Vondryska střelou z kruhu. V 10. minutě se v mezikruží uvolnil Nedorost, puk proletěl nad brankou. O minutu později se z brankové čáry pokoušel zaskočit Pravdu Matušík, ale domácí gólman byl pozorný. Na druhé straně střílel od mantinelu Topinka, ale Klestil vyrazil. Ve 13. minutě byl vyloučen Hájek. V přesilovce mířil Pacanda z výborné pozice pouze do Klestila. Poté se hosté dostali do brejku, Mařík trefil břevno. V 16. minutě nahrál Kolomý zpoza branky Hájkovi, který navýšil vedení svého týmu. Za necelou půl minutu bylo pro domácí ještě hůře, Matušík nahodil puk z levé strany a kotouč se odrazil od betonu Pravdy do branky. V 19. minutě jeli hosté v akci 2 na 1, ale Vondryska se stačil vrátit a hostům akci překazil.

Ve 22. minutě nahodil puk na branku Moravčík, ale Klestil byl pozorný. Po chvíli byl vyloučen Heršálek. V oslabení ujel Hájek, byl faulován, a tak přesilovka domácích skončila. Ve 24. minutě jel sám na branku Mařík a pokořil Pravdu střelou mezi betony. Zanedlouho si Pravda poradil s nebezpečnou střelou Klímy. Ve 26. minutě skončila střela Topinky na boční síti hostující branky. O minutu později se domácí dočkali, trefil se Hucl. Zanedlouho projel až před Pravdu Kellner, ale na domácího gólmana nevyzrál. O minutu později jel sám na Pravdu Kellner, zkusil zakončení alá Robert Kysela, ale neuspěl. Ve 29. minutě byl vyloučen Blumentrit. Přesilovku hosté využili, když se pod beton Pravdy trefil Kellner. Bleskově mohl odpovědět Vondryska, ale Klestila nepřekonal. Ve 32. minutě přihrál Topinka zpoza branky Pacandovi, který střelou z první pokořil Klestila. O minutu později byl vyloučen Nedorost. V přesilovce před brankou vznikl obrovský tlak domácího týmu, domácím se však nepodařilo skórovat. Ve 36. minutě mířil Kolomý do ramene Pravdy. Na druhé straně vjel do pásma Bernad, ale jeho střela letěla nad. Následně ujel Mařík, který byl faulován a rozhodčí nařídil trestně střílení. To ovšem dokázal Pravda skvěle vychytat. Ve 39. minutě promáchl před brankou Soupír.

Ve 42. minutě trefila Pravdu do hrudi střela Nedorosta. Ve 44. minutě byl vyloučen Matušík. V přesilovce pálil od modré Zeman, ale mimo. Další střela Pacandy skončila u Klestila. Ve 48. minutě se domácím podařilo snížit, když se trefil Moravčík od modré. Po vhazování se do pásma dostal Čuban a trefil pouze Klestila. V 50. minutě si do šance sjížděl Čuban, byl faulován a domácí hráli přesilovku. V přesilovce proletěl brankovištěm bekhend Topinky. Poté si Klestil poradil s pokusem Bernada. V 54. minutě dostal puk do jízdy Němec, ale jeho střela trefila pouze Klestila. O minutu později měl gól na hokejce Čuban, ale nedokázal puk dostat za Klestila, ten kotouč vyrazil, nezjali se ani následné dorážky. V 55. minutě byl vyloučen Topinka. V přesilovce pálil nad branku Pechánek. V polovině 58. minutě to stadionem zahučelo, po střele Bernada se zavlnila síť Klestilovy branky, ale jen z venku. Následně byl vyloučen Mařík. Zanedlouho k němu přisedl jeden ze spoluhráčů a Klatovy hrály přesilovku 5 na 3. V té od modré nahodil Moravčík, ale Klestil byl připraven. Minutu před koncem domácí odvolali gólmana a hráli 6 na 3. Tuto výhodu využili v poslední sekundě, Martinec zpoza branky nahrál Bernadovi, který bez problému poslal puk do polo odkryté branky. Tato branka nic nezměnila na tom, že si Tábor vybojoval mečbol.

Klatovští hráči si zaslouží obrovskou pochvalu a uznání za předvedený výkon a bojovnost. Věříme, že z Tábora přivezou výhru a v pondělí je doma poženou fanoušci k výhře další!