Klatovy nadělily Sokolovu sedmičku

Napsal: | Martin Karlík 19. 1. 2012
This text will be replaced
Klatovští hráči potvrdili, že jsou ve formě a porazili v derby poslední Sokolov 7:3. Připsali si tím již čtvrté vítězství v řadě. Utkání však domácí rozhodli až ve třetí třetině, ve které vstřelili čtyři branky. Mezi střelce se zapsal i klatovský junior Jakub Flek.
18.01.2012
29. kolo
SHC Klatovy
7:3
(2:2, 1:0, 4:1)
HC Sokolov

Branky a nahrávky: 5. Pavlis (Bernard), 6. Steiner, 34. Bernad (Zeman), 52. Steiner (Topinka, Maxa), 53. Flek, 56. Hobl (Pavlis), 57. Topinka (Kocman) - 13. Vrtek (Soukup), 20. Hartman (Říha), 59. Novotný(Koblitz). Rozhodčí: . Vyloučení: 4:7 + Formánek 10 a OK Vrtek 10 OT . Využití: 3:2.

SHC Klatovy: Mazanec, (Jež) - Mrázek, Zeman, Hauer, Bernad, Hucl, Pouska, Kořínek, Kulhánek, Topinka, Petráček, Vizinger, Steiner, Flek, Pavlis, Hobl, Kocman, Maxa.

HC Sokolov: Jakubal, (Makarovič) - Kuncl, Kolitz, Brožovský, Jakubal T., Formánek, Říha, Maděra, Soukup, Vrtek, Dobřemysl, Hartman, Novotný, Sopr, Račanský, Nový, Příhoda, Chodounský, Závorka, Strýček

Už po 60 sekundách se do dobré šance dostal Pavlis, ale na Jakubala nevyzrál. Ve 3. minuté zlikvidoval Hoblovu dělovku hostující gólman. Jakubal. Z aktivity domácích vzešla i první přesilovka, kterou domácí využili, když po dobré přihrávce od Topinky zakončoval Pavlis do prázdné branky. O minutu později vedli domácí již o dvě branky, když se Steinerova přihrávka zpoza branky odrazila od hostujícího obránce za záda Jakubala. V 11.minutě byl vyloučen domácí Kocman a o pul minuty později i Zeman. Hosté měli dlouhou přesilovku 5 na 3, kterou využili až po návratu Kocmana na led, poté co se prosadil Vrtek střelou mezi betony domácího gólmana. Ve 13. minutě trefili hosté tyčku domácí branky. V 15. minutě pálil z otočky Pouska, ale minul. Hostům se podařilo vyrovnat setinu vteřiny před koncem první třetiny. Střelcem byl Hartman. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:2.

Začátek druhé třetiny patřil hostům, kteří se zabydleli v útočném pásmu, k výraznější příležitosti se však nedostali. Vážnější situace se odehrála na druhé straně ve 25. minutě, Kulhánek těsně minul branku. O minutu později se neujala ani střela Pavlise. Ve 27. minutě lízla Flekova střela tyčku hostující branky. Ve 29. minutě po chybě domácí obrany jeli hosté 2 na 1, ale gól z toho nepadl. Ve 31. minutě zlikvidoval Kolitzovu střelu Mazanec. Ve 32. minutě si Mazanec poradil i se střelou Sopra. Ve 34. minutě se domácí dostali do vedení zásluhou Bernarda, který se trefil horní růžek branky. Ve 38. minutě se Kocman pokusil protlačit puk do branky, což se mu ovšem nepovedlo. Ve 39. minutě pokoušel štěstí Hartman, ale bez úspěchu.

Začátek třetí třetiny patřil domácím. Ve 42. minutě skončila Zemanova střela na tyči Jakubalovy branky. Ve 45. minutě se Mazanec vytáhl proti střele T.Jakubala. Ve 48. minutě byli naráz vyloučeni dva hráči Sokolova, a domácím se přesilovku podařilo využít, po přihrávce od Maxi zamířil do horního růžku Steiner. V 51. minutě měl dobrou šanci Topinka, ale nedal. V 53. minutě vstřelili domácí gól, prosadil se Flek po zakončení mezi betony Jakubala. V 56. minutě byl vyloučen hostující Hartman, domácí opět přesilovku využili. Z dorážky se prosadil Topinka. Po této brance se utkání pouze dohrávalo, ovšem v 59. minutě hosté ještě korigovali skóre, když se z brejku prosadil Novotný. Utkání skončilo zaslouženě výhrou Klatov 7:3.