Klatovy nezvládly důležitý duel s Děčínem

Napsal: | Martin Karlík, Jiří Zavřel, Martin Karlík 11. 12. 2011
This text will be replaced
V utkání plném vyloučení nepodaly Klatovy dobrý výkon a i tak trochu smolně prohrály s Děčínem 5:7. Nejvíce se o výhru hostů zasloužil Michal Oliverius, který zaznamenal hattrick a k tomu přidal navíc tři asistence.
10.12.2011
22. kolo
SHC Klatovy
5:7
(0:2, 2:2, 3:3)
HC Děčín

Branky a nahrávky: 26. Kocman(Maxa, Steiner), 35. Steiner(Švík, Topinka), 49. Mrázek (Steiner Zeman), 50. Hobl (Švík, Hauer), 59. Bernard - 11. Baránek (Rudovský), 20. Zika (Oliverius), 35. Zika (Oliverius, Sádovský), 37. Sádovský (Oliverius, Baránek), 23. Oliverius (Rudovský), 54. Oliverius (Zika ), 55. Oliverius (Zika). Rozhodčí: Pražák - Mertl, Slavík. Vyloučení: 10:13 + Švík (KLT) 10 min OT + OK. Využití: 2:2. V oslabení: 2:2.

SHC Klatovy: Jež (Hubáček) - Hauer, Hucl, Kořínek, Mrázek, Pouska, Zeman - Topinka, Maxa, Sedláček - Steiner, Horejš - Vizinger, Pavlis, Švík - Hobl, Kocman, Čuban.

HC Děčín: Sklíba (Lavinger) - Stezka, Sádovský, Nikl, Molnár, Místecký, Kaltenböck, Drahorád, Bulva, Saska - Baránek, Böhm, Drnec - Filipovský, Myšík, Oliverius - Řídel, Rudovský, Vacek, Zika.

Vstup do zápasu se lépe povedl hostům. Už po 75 vteřinách trefil Beránek tyčku klatovské branky. S úvodní aktivity hostů vzešla i první přesilová hra pro hosty, ale domácí se v poklidu ubránily. V polovině 5. minuty fauloval hostující Beránek a domácí si mohli také zahrát přesilovku. O půl minuty později fauloval Böhm a domácí si zahráli přesilovku 5 na 3. V přesilovce domácí hosty doslova drtili v jejich třetině. Nejprve nastřelil tyčku Pavlis, o chvíli později trefil Steiner Sklíbu do masky. Ve druhé polovině přesilovky trefil z prostoru pravého kruhu Steiner břevno, následná Maxova dělovka skončila nad brankou. V 9. minutě pálil Drnec, ale Jež jeho pokus s přehledem vykryl. O dvě minuty později se už měnilo skóre. Rudoský ujel po levém křídle, posunul kotouč na Beránka, který poslal hosty do vedení. Ve 12. minutě pálil na Sklíbu Čuban, ale pouze do náruče Sklíby. O dvě minuty později se vytáhl gólman Jež proti Böhmově pokusu. V 19. minutě se řítil sám na Ježe Zíka, který byl zahákován Steinerem, domácí hráč obdržel dvě minuty. Půl minuty před koncem první části přihrál Oliverius Zíkovi, který se trefil pod víko. Do kabin se odcházelo za stavu 0:2.

Do druhé periody vstoupili aktivněji domácí. Ve 22. minutě se pokoušel prosadit Topinka, ale neuspěl. Ve 24. minutě byl vyloučen hostující Rudovský. V následné přesilovce se povedlo domácím snížit, když Sklíbovi vypadla z výstroje Kocmanova střela. Ve 28. minutě trefila Sklíbu do masky střela Kocmana. V polovině utkání našel Böhm svou střelou Ježovu lapačku. Ve 35. minutě se domácím podařilo vyrovnat, když ve vlastním oslabení našel Švík svou přihrávkou Steinera, který se nemýlil. Domácí se z vyrovnání dlouho neradovaly. O čtyřicet vteřin později poslal hosty znovu do vedení Zíka střelou pod víko. Na začátku 37. minuty byl vyloučen domácí Zeman, hostům stačilo deset vteřin na využití této výhody. Trefil se Sádovský do horního růžku branky. Do konce se již nic zajímavého nestalo a tak po dvou třetinách byl stav 2:4.

Vstup do poslední části vyšel lépe hostům. Ve 43. minutě se dostal do úniku Oliverius a bekhendem zvýšil na rozdíl tří branek. Ve 46. minutě střílel Švík, ale pouze do lapačky gólmana hostů. Na začátku 49. minuty byl vyloučen hostující Bulva. V přesilovce se střelou od modré prosadil Mrázek a připsal si svůj první gól za ´´A´´ tým. O minutu později se domácí dostali na dostřel jediného gólu. Hauer nahrál Hoblovi a ten se trefil mezi betony hostujícího gólmana. Po tomto gólu si hostující trenér vzal oddechový čas. V 53. minutě dostal dvě minuty za podražení domácí Švík, který proti verdiktu velmi emotivně protestoval, za což inkasoval nejprve desetiminutový osobní trest, poté ještě osobní trest do konce utkání. V přesilové hře se trefil Oliverius do horního růžku. Na konci 54. minuty byl vyloučen hostující Místecký. V 55. minutě ve vlastním oslabení ujeli Zíka s Oliveriusem a druhý jmenovaný nedal Ježovi šanci. V 58. minutě byl vyloučen domácí Pavlis. O půl minuty později se strhla šarvátka mezi domácím Čubanem a hostujícím Rudovským. Čuban byl vyloučen na dvě plus dvě minuty a hostující Rudovský na dvě minuty. Na začátku 59. minuty se domácím podařilo korigovat stav zápasu v oslabení 3 proti 5, když se v úniku bekhendem prosadil Bernard. Do konce utkání si již žádný tým nevypracoval žádnou šanci a tak utkání skončilo vítězstvím hostů poměrem 5:7.