Klatovy porazily Jablonec

Napsal: | Martin Karlík, Jiří Zavřel 18. 11. 2011
This text will be replaced
Díky dobrému výkonu všech klatovských hráčů, dokázaly Klatovy porazit Jablonec 4:2. Tým několikrát podržel juniorský gólman Hubáček. Po dvou gólech si připsal Pavlis se Steinerem.
17.11.2011
16. kolo
SHC Klatovy
4:2
(0:0, 3:1, 1:1)
HC Jablonec

Branky a nahrávky: 28. Pavlis (Bernard), 30. Pavlis (Kocman), 37. Steiner (Kajer), 60. Steiner (Kajer) - 30. Bříška (Měrtl), 45. Měrtl (Stehno). Rozhodčí: Šmíd - Černý, Vavruška. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

SHC Klatovy: Hubáček (Vachoušek) - Mrázek, Zeman, Hauer, Straka, Šimandl, Poustka, Bernard, Topinka, Kajer, Maxa, Kolařík, Hošťálek, Steiner, Svoboda, Vizinger, Pavlis, Hobl, Kocman, Čuban.

HC Jablonec: Stěrba (Hanousek) - Petrmichl, Hobza, Beránek, Abraham, Zeman, Duda, Pulec, Tondr, Bříška, Měrtl, Nevyhoštěný, Kadeřábek, Stehno, Mulač, Peřina, Hájek, Brokeš.

Začátek utkání patřil domácím, kteří byli jednoznačně aktivnější. Hned v úvodu si domácí zahráli přesilovku, která však zůstala bez využití. V 5. minutě vystřelil domácí Steiner, ale jeho střela těsně minula Štěrbovu branku. O minutu později se pokoušel bekhendem zakončit hostující Kadeřábek, ale narazil pouze na Hubáčkův beton. V následující minutě byl vyloučen hostující Petrmichl, ani tentokrát domácí přesilovku nevyužili. Ve 12. minutě byl v dobré příležitosti Topinka, ale trefil pouze připraveného Štěrbu. V 18. minutě pálil hostující Nevyhoštěný, jehož střelu dorážel Tondra. Ani to však nevedlo ke gólovému zakončení a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Na začátku druhé třetiny byly Klatovy opět aktivnější. Ve 25. minutě trefil Hošťálek tyč. O tři minuty později se domácí dočkali, do vedení je poslal Pavlis. Hosté se prosadili až v polovině utkání, když se Bříška trefil pod víko branky domácích. Vlci se z vyrovnání neradovali dlouho, protože z následné akce vrátil domácím vedení opět Pavlis. Hra pokračovala s mírnou převahou domácích, kteří dokázali zvýšit na dvoubrankové vedení ve 37. minutě, kdy se střelecky prosadil Steiner. Druhá třetina tak skončila 3:1.

Úvod třetí třetiny byl vyrovnaný. Ve 45. minutě pálil Hobza, ale Hubáček jeho střelu pokryl. O chvíli později se hosté přeci jen dočkali, Stehno nahazoval puk před branku a tam stál dobře postavený Měrtl, který poslal puk do branky. Po inkasované brance chtěli domácí zpět svůj dvoubrankový náskok. Blízko k němu měli ve 47. minutě, ale Hauerovu střelu zastavila tyč. O minutu později tečoval Maxovu střelu Pavlis, ta lízla pouze břevno. V následující minutě byl sám před Štěrbou Hauer, ale neuspěl. V 52. minutě se tentokrát zjevil sám před Štěrbou Hobl, ale kotouč mu sjel z hole. Poté začali vystrkovat drápy i Vlci. Nejprve kryl Kadeřábkovu střelu Hubáček, další Kadeřábkovu střelu tečoval do ochranné sítě obránce Zeman. V 55. minutě zachytil Maxovu rozehrávku Stehno a jel sám na branku, Hubáček mu však vyrovnat nedovolil. Poté se Stehno obtočil kolem Hubáčkovy klece, ale Hubáček vytěsnil jeho střelu betonem. Na konci 58. minuty byl vyloučen Kajer za hru vysokou holí. Domácí využili možnosti oddechového času. V 59. minutě, poté co se Vlci usadili v útočném pásmu, odvolali svého gólmana. O chvíli později se již vrátil vyloučený Kajer. Hosté se k vyložené šanci nedostali, naopak pět sekund před koncem pečetil výhru domácích Steiner, střelou do prázdné branky.