Klatovy porazily Řisuty, opět vedou

Napsal: | Martin Karlík 11. 11. 2012
This text will be replaced
Klatovští hokejisté porazili ve šlágru kola Řisuty 4:1 a vrátili se do čela tabulky. O výsledku se rozhodlo až ve třetí třetině, ve které padly všechny branky. Vítěznou branku zaznamenal Jan Topinka. Domácí také podržel dobře chytající Pravda.
10.11.2012
13. kolo
SHC Klatovy
4:1
(0:0, 0:0, 4:1)
HC Řisuty

Branky a nahrávky: 43. Pacanda (Herr, Kocman), 47. Topinka (Martinec, Steiner), 51. Hobl (Kocman), 59. Maxa (Fiala) - 52. Landa (Hlusička M., Hlusička J.). Rozhodčí: Sýkora - Vavruška, Černý. Vyloučení: 7:9 + Filala (KLT) 10 min. OT. Využití: . V oslabení: . Diváci: .

SHC Klatovy: Pravda (Smejkal) - Hanus, Herr, Martinec, Hucl, Blumentrit, Fiala, Pouska, Kajer, Pacanda, Topinka, Vizinger, Hobl, Kocman, Čuban, Vondryska, Němec, Maxa, Steiner, Hájek.

HC Řisuty: Schwamberger (Škubal) - Kašák, Slánský, Sedláček, Čermák, Hlusička M. , Fiala, Čížek, Bílek, Landa, Kos, Hlusička J., Kraus, Křeprelka, Veselý, Záleský, Doskočil, Krpata, Hudíček.

Po úvodním vhazovaní se do pásma dostal Kos, s jeho střelou si Pravda poradil. Ve 3. minutě vystřelil na branku Topinka, hostující gólman jeho pokus vyrazil do ochranné sítě. V 5. minutě to z těžkého úhlu zkoušel Hudíček, ale na Pravdu nevyzrál. Na konci 6. minuty byl vyloučen Hudíček. V přesilovce vystřelil z prostoru kruhů Pouska, hostující gólman byl však připraven. Neujal se ani pokus Maxy. V 9. minutě byl vyloučen domácí Maxa, domácí hostům dovolili pouze střelu Kosa, kterou Pravda zlikvidoval lapačkou. Ve 12. minutě hned po buly vystřelil Landa, ale jen do Pravdy. Ve 14. minutě se z pravého kruhu pokoušel prosadit Vizinger, ale na Schwambergera nevyzrál. V 16. minutě od modré vypálil Fiala, jeho pokus šel vedle branky. O minutu později přišla další střela, tentokráte z hole Martince, ale ani jeho pokus golem neskončil. Po první třetině tak bylo skóre 0:0

V úvodu druhé třetiny byl vyloučen hostující Landa. Po minutě si k Landovi přisedl Čížek a domácí hráli přes minutu přesilovku 5 na 3. V přesilovce vyslal dělovku od modré Martinec, kotouč se od betonů gólmana hostů odrazil ke Steinerovi, ale hostující gólman domácího borce fantasticky vychytal. V 26. minutě se kolem branky obtočil Topinka, hostující obrana ale jeho pokus o zakončení zablokovala. V 29. minutě vystřelil z mezikruží Hobl, ale trefil jen připraveného Schwambergra. V 33. minutě neskončil golem ani pokus zápěstím v podání Krause. V 35. minutě vypálil od modré Slánský, Pravda jeho pokus vyrazil do rohu. V 39. minutě se do úniku dostal Kocman, jeho zakončení příklepem však nemělo gólové parametry. Půl minuty před sirénou zkoušel štěstí Kraus, ale Pravda jeho pokus zneškodnil. Po dvou třetinách byl stav nadále 0:0.

Začátek třetí třetiny patřil domácím. Po pár sekundách vypálil Pouska, Schwambergerovi puk vypadl a zůstal volný na brankovišti, nikdo z domácích ho však nedokázal dopravit do branky. V 42. minutě zneškodnil Schwamberger střelecký pokus Maxy. O minutu později se skóre již měnilo, Herr vypálil od modré, Schwamberger vyrazil puk pouze na hokejku Pacandy, ten neměl problém uklidit puk do branky. V 45. minutě ukryl Pravda v lapačce pokus Krause od modré. V 47. minutě se v závaru před brankou nejlépe zorientoval Topinka a poslal domácí do dvougólového vedení. V 51. minutě objel branku Hobl a svým bekhendovým pokusem překonal brankáře hostů. Hosté odpověděli rychle, Landa se obtočil kolem branky a zaskočil Pravdu. V 53. minutě pálil z prostoru kruhů aktivně hrající Kraus. V 56. minutě vypálil od modré Hanus, ale gólman hostů byl pozorný. V 57. minutě natáhl Pravda svou lapačku proti střele Landy z kruhů. O minutu později vyrazil gólman hostů střelu Herra. V 59. minutě vyslal Fiala do úniku Maxu, který nedal svým bekhendovým blafákem Schwambergerovi šanci. V poslední minutě si Pravda poradil i s pokusem Křepelky. Domácí tak zvítězili 4:1 a vrátili se do čela tabulky západní skupiny.