Klatovy porazily i Sokolov

Napsal: | Martin Karlík 18. 10. 2012
This text will be replaced
Celkem dvanáct branek bylo k vidění v derby mezi Klatovami a Sokolovem. Domácí měli po většinu zápasu převahu, po zásluze také vyhráli. O výhře rozhodli na začátku posledního dějství, kdy hostům odskočili do čtyřbrankového manka. Za muže zápasu lze označit útočníka Jana Pavlise, který si zapsal hattrick.
17.10.2012
8. kolo
SHC Klatovy
7:5
(2:0, 3:2, 2:3)
HC Sokolov

Branky a nahrávky: 13. Kocman (Baxa), 13. Vizinger (Čuban), 22. Pavlis, 25. Steiner (Pouska), 38. Pavlis, 44. Pavlis (Blumentrit), 53. Kocman (Zeman), - 25. Dobřemysl, 29. Kašpar, 45. Vrtek, 48. Jakubal T. (Funk.), 60. Novák. Rozhodčí: Šmíd - Černý, Vavruška. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: .

SHC Klatovy: Pravda (Smejkal) - Zeman, Herr, Farný, Martinec, Hucl, Blumentrit, Fiala, Petráček, Pouska, Steiner, Baxa, Hájek, Pitel, Topinka, Pavlis, Vizinger, Kocman, Čuban, Vondryska.

HC Sokolov: Nechvátal, (Jakubal P.) - Zmeškal, Funk, Koblitz, Formánek, Říha, Novák, Pražák, Dobřemysl, Diviš, Sopr, Vrtek, Boušek, Kašpar, Táborský, Jakubal T., Závorka.

Hned od úvodního buly byli aktivnější domácí. A už po několika sekundách se řítil sám na Nechvátala Pavlis, ale jeho zakončení šlo jen vedle branky. O několik sekund později to zkoušel Baxa z rohu, ale brankář hostů byl pozorný. Neujal se ani pokus Topinky z 2. minuty. Ve 4. minutě bylo oko diváka pohlazeno krásnou souhrou, Fiala přesně rozehrál na Pousku, který přihrál krásně do jízdy Steinerovi, který trefil vyrážečku Nechvátala. Z aktivity domácích vzešel faul hostů a domácí si tak zahráli přesilovku. V počátku přesilovky přišla dělovka Fialy od modré, která ale letěla mimo tři tyče. Těsně před koncem přesilovky nahazoval Kocman kotouč na branku, nikdo ze spoluhráčů nedokázal změnit směr puku, a tak Nechvátal neměl v brance sebemenší problém. V 9. minutě skončil pokus Steinera z mezikruží v lapačce gólmana hostí. Hosté vyslali první střelu na branku až v 10. minutě, ale se střelou Táborského neměl Pravda problém. Na začátku 12. minuty byl vyloučen Táborský. Domácí přesilovku využili, když nahazovaný puk z hole Baxy doklepl za záda Nechvátala Kocman. Po půl minutě si opět mohli fanoušci zařvat gól, když Čuban na modré nahrál Vizingerovi, který zakončil do horního rohu branky hostů. V 15. minutě se sám před brankou Nechvátala zjevil Pavlis, ale branku přestřelil. O minutu později přišel ojedinělí pokus hostů z hole Kašpara, ale Pravda s tímto pokusem neměl práci. V 17. minutě pálil Táborský od modré, Pravda tento pokus vyrazil před sebe, ale nikdo z hostů se ke kotouči nedostal. Poté se již hrálo bez vážnějších šancí na obou stranách, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0.

I začátek druhé třetiny patřil domácím. Po několika sekundách vyslal dělovku na branku Fiala, která skončila v lapačce gólmana hostů. V 22. minutě vybojoval kotouč Pavlis, projel celým kluzištěm a chladnokrevně zakončil pod víko. O minutu později vyslal pokus na branku s chutí hrající Pavlis, tentokráte šel kotouč mimo branku. V 24. minutě vystřelil z mezikruží Vrtek, ale Pravda byl připraven. V 25. minutě vystřelil z úhlu Dobřemysl, puk překvapivě skončil v brance. Domácí s odpovědí dlouho nečekali, po půl minutě přihrál Pouska bekhendem Steinerovi do úniku, ten svým bekhendovým blafákem nedal Nechvátalovi sebemenší šanci. V 26. minutě se do samostatného úniku dostal Topinka, ale změnu skóre to nepřineslo. Na konci 27. minuty byl vyloučen domácí Fiala. Hostům se přesilovku podařilo využít těsně před jejím koncem, když se střelou z kruhů trefil do růžku Pravdovy b ranky Kašpar. V 31. minutě zkoušel štěstí Novák, bez úspěchu. V 33. minutě nadělala problémy Nechvátalovi střela Fialy od modré. V 35. minutě vyslal dělovku na Pravdu Sopr, domácí gólman ji bez problémů vykryl. V 36. minutě byl vyloučen Baxa. V přesilovce dostal Pražák přihrávku před prázdnou branku, ale Pravda fantasticky natáhl svůj beton a šanci zlikvidoval. Zanedlouho se potvrdilo přísloví, nedáš, dostaneš. Pavlis vybojoval puk, ujížděl sám na branku, a tváří v tvář překonal bekhendem Nechvátala. O Půl minuty později si Pravda poradil s pokusem Říhy. V 39. minutě vypálil z prostoru kruhů Pouska, trefil pouze hruď gólmana hostů. Do kabin se tedy šlo za stavu 5:2 pro domácí.

Třetí třetina už začala vlažnějším tempem. Až ve 44. minutě byl vyloučen hostující hráč. Přesilovku domácí využili, když Blumentrit našel křižnou přihrávkou Pavlise, který překonal Nechvátala a mohl slavit hattrick. Ze strany hostů přišla blesková odpověď, v útočném pásmu vyhrál buly Vrtek, hned vystřelil, a překvapil všechny včetně gólmana Pravdy. V 46. minutě vyrazil Pravda do rohu střelu Dobřemysla. O minutu později vytvořili domácí závar před brankou Sokolova, ke změně skóre to ale nevedlo. V 48. minutě byl k vidění závar i před brankou domácích, tam se nejlépe zorientoval Jakubal a poslal puk do branky, hosté byli opět ve hře. V 54. minutě zlikvidoval Nechvátal pokus Kocmana z mezikruží. V 52. minutě se neujal ani pokus Vrtka na druhé straně. V 53. minutě se trefil domácí Kocman, když obdržel přihrávku před odkrytou část branky. V 55. minutě se vytáhl gólman hostí proti nájezdu Steinera. V 58. minutě vypálil nebezpečně Kašpar, ale jeho pokus šel jen vedle branky. Až několik vteřin před koncem vypálil od modré Novák a kotouč skončil v brance. Po závěrečné siréně mohli domácí slavit vítězství v derby a návrat do čela ligové tabulky.