Napsal: | Martin Karlík, Jiří Zavřel 13. 11. 2011
Klatovy v sobotu vybojovaly po velice napínavém duelu dva body po výhře na samostatné nájezdy. Velice se o to zasloužil Steiner, který je již v plné síle a skvěle chytající Mazanec.
Draci Bílina
5:6sn
(0:1, 3:2, 2:2 - 0:0)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 24. Příhoda, 24. Müller (Szakal, Kýhos), 35. Nedrda (Kunrt), 55. Nedrda, 58. Machulda (Kýhos, Szakal) - 14. Hucl (Hobl, Hošťálek), 25. Hošťálek (Petruška, Hobl), 28. Steiner (Bernard), 50. Poustka (Steiner, Kajer), 59. Petruška (Švík, Hobl), 65. Steiner.

Draci Bílina: Fikrt - Jirkovský, Müller, Havlůj, Kunrt, Zeman, Maďa, Szakal, Machulda, Kýhos, Salač, Urban, Nedrda, Příhoda, Lhotka, Švácha, Hrubant.

SHC Klatovy: Mazanec (Hubáček) - Poustka, Zeman, Hucl, Mrázek, Švík, Maxa - Kajer, Steiner, Topinka, Čuban, Hošťálek, Vizinger, Hobl, Pavlis, Petruška, Kocman, Bernard.

Utkání začalo svižným tempem. Ve 3. minutě byl ve velké šanci Maxa, ale branku přestřelil. V 6. minutě pálil nebezpečně domácí Lhota, avšak také bez úspěchu. O dvě minuty později jeli domácí dva na jednoho, šanci jim ale zmařil obránce Zeman. Ve 13. minutě se do velké šance řítil Hošťálek, domácí ho zastavili pouze za cenu faulu. V následné přesilovce poslal Hucl Klatovy do vedení střelou od modré. Inkasovaná branka kupodivu více nakopla domácí celek, který byl hodně aktivní, na Mazance v brance Klatov však nevyzráli. V 19. minutě byl vyloučen hráč Klatov a i domácí si tak zahráli první přesilovku. V té se dostal sám před Mazance domácí Lhotka, ale neuspěl. Podobně si vedl i jeho kolega Machulda o několik sekund později.

Na začátku druhé třetiny jel dvakrát v oslabení sám na branku hostů Petruška, ale ani jednou neuspěl. Ve 24. minutě vyjel zpoza branky domácí Příhoda a vyrovnal. V té samé minutě střílel zpoza kruhů Müller, nemýlil se a poslal domácí tým do vedení. Vedení si však domácí neudrželi dlouho, ve 25. minutě objel ležícího gólmana hostující Hošťálek a vyrovnal. Ve 28. minutě byl v úniku faulován hostující Pavlis a rozhodčí nařídil trestné střílení. Pavlis ho však v branku neproměnil. V té samé minutě se za hosty trefil Steiner a poslal tím Klatovy do vedení. Domácím se podařilo vyrovnat ve 34. minutě, trefil se Nedrda. Do konce třetiny si žádný tým nevytvořil vyloženou šanci a tak se odcházelo do kabin za stavu 3:3.

Třetí třetina se hrála taktéž svižným tempem, více šancí měly ale Klatovy. V jejich neprospěch však nedokázali ani jednu z nich proměnit. Stalo se tomu až v 50. minutě, kdy se trefil Poustka. V 55. minutě jel sám na Mazance domácí Nedrda a vyrovnal. Po vyrovnání domácí vycítily šanci a byli jednoznačně aktivnější. Na začátku 58. minuty byl vyloučen hostující Maxa. Domácím se naskytla velká možnost strhnout vedení na svojí stranu, to vycítil i domácí trenér, který si vzal oddechový čas. Na konci 58. minuty nahazoval před branku puk Machulda, ten si nešťastně do branky srazil jeden z hostujících obránců. O minutu později bylo vyrovnáno, když Petruška zamířil přesně do horního růžku domácí branky. Po základní hrací době bylo tak utkání vyrovnané 5:5.

Začátek prodloužení patřil hostům. Domácí však měli jednu dobrou příležitost jej ukončit, když Kýhos s Příhodou jeli proti jednomu obránci. Příhodovi střela ale vůbec nesedla. Do konce prodloužení se už nic zajímavého neodehrálo a tak o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jako první se proti Mazancovi rozjel domácí Kýhos, nedal. Na druhé straně si vedl stejně hostující Maxa. Jako druhý jel za domácí Urban ani on Mazance nepřekonal. Za hosty naopak přesně zamířil Steiner. Jako třetí jel za domácí Machulda, ale Mazanec byl opět úspěšný a tím rozhodl o tom, že druhý bod si do tabulky připíší Klatovy.