Klatovy prohrály i potřetí, sezona pro ně končí

Napsal: | Martin Karlík 2. 3. 2014
This text will be replaced
Ani na třetí pokus se nepodařilo hokejistům Klatov porazit Tábor. V sobotu prohráli v Táboře po velmi kvalitním výkonu 6:1, což rozhodlo o jejich konci letošní sezony. Klatovy téměř do poloviny zápasu vedly, ale domácí do konce druhé třetiny vývoj otočili třemi góly. Ve třetí třetině přidali stejný počet branek, poté už mohli slavit postup do čtvrtfinále.
01.03.2014
OF3
HC Tábor
6:1
(0:1, 3:0, 3:0)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: Hájek T. (Hájek A., Seidl), 34. Seidl (Kolomý, Hájek T.), 34. Mrkvička (Havran), 52. Matušík (Mařík), 55. Heršálek, 59. Kellner (Mařík) – 15. Bastl. Rozhodčí: Bejček, Luczkow - Nepomucký, Špála. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1400.

HC Tábor: Klestil (Panec) - Hájek A., Kanov, Heršálek, Havran, Černý, Klíma - Krätzer (34. Pechánek R.), Matušík, Mařík - Sladký, Mrkvička, Kellner - Hájek T., Kolomý, Seidl

SHC Klatovy: Pravda (Lejsek) - Martinec, Zeman, Hucl, Blumentrit, Růžička, Mrázek, Moravčík - Kodýtek, Vraný, Pacanda, Topinka, Bernad, Němec, Vondryska, Pitel, Maxa

Klatovy začaly aktivně, ve 2. minutě našel Bernad zpoza branky Pousku, ale jeho střela postrádala razanci. V následující minutě byl vyloučen Topinka. Přesilovka domácích trvala deset sekund, vyloučen byl Sladký. V 7. minutě byl vyloučen Hájek. V přesilovce nahodil puk na branku Blumentrit, Klestil vyrazil, stálo při něm štěstí, dorážel Martinec. V 10. minutě zavezl puk do pásma Matušik, ale Pravda si z jeho pokusem poradil. Následně se neujal ani Hájkův pokus, Pravda zasáhl betonem. Ve 12. minutě byl vyloučen Pitel. V přesilovce dostal Mařík přesnou přihrávku před odkrytou branku, ale Pravda stačil natáhnout svůj beton. V 15. minutě udeřili hosté, Vondryska vzal opuk táborskému obránci a ujížděl sám na branku, forhendovým blafákem poslal hosty do vedení. O minutu později byl vyloučen Moravčík. Po více než minutě k němu přisedl Topinka. Domácí si v přesilovce 5 na 3, vytvořili pár střeleckých možností, ale Pravda byl vždy pozorný. V 19. minutě dostal přihrávku před prázdnou branku Kratzer, ale selhala mu mířidla. V posledních vteřinách mohl zvýšit vedení Pouska, ale trefil jen lapačku Klestila.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivněji. Ve 23. minutě mohl vyrovnat Matušík, ale Pravdu nepřekonal. Ve 28. minutě už bylo vyrovnáno, prudkou ranou se pod víko trefil Hájek. Ve 32. minutě vystrašilo Klestila nahození Mrázka. O dvě minuty později se domácí dostali do vedení, mezi Pravdovo betony se trefil Seidl. Uběhla půl minuta a domácí mohli slavit znovu, v závaru před brankou se prosadil Mrkvička. Ve 36. minutě mohl snížit Topinka, ale Klestil byl proti.

Ve 43. minutě krotil Klestil betonem pokus Pacandy. Ve 49. minutě vyprášil Kellner Pravdovo betony. V 52. minutě domácí přidali další branku, v přesilovce přehodil ležícího Pravdu Matušík. V 55. minutě projel celé kluziště Heršálej a prostřelil Pravdu. Minutu před koncem se trefil ještě Kellner.

Po závěrečné siréně mohli domácí slavit postup do čtvrtfinále play-off. Pro klatovské hráče sezona naopak skončila.