Klatovy první letošní zápas vyhrály

Napsal: | Martin Karlík 6. 1. 2013
This text will be replaced
Vítězný vstup do roku 2013 mají za sebou hokejisté Klatov. Ti porazili v utkání 25. kola poslední Milevsko, a to 5:4. Klatované v polovině utkání vedli již 5:1, hosté ovšem nesložili zbraně a v poslední třetině se dotáhli na jednogólový rozdíl. Hráčem utkání se stal Pavel Čuban, který vstřelil dvě branky. Na soupisku Klatov se vrátil po několika letech brankář Zdeněk Rückl.
05.01.2013
25. kolo
SHC Klatovy
5:4
(2:1, 3:2, 0:1)
HC Milevsko

Branky a nahrávky: 7. Čuban (Vizinger, Vondryska), 13. Topinka (Steiner), 22. Steiner (Kajer, Fiala), 22. Maxa (Kocman), 28. Čuban (Vizinger) - 19. Hamerle (Štych), 30. Nikodem (Procházka), 36. Fořt (Klíma), 56. Hlinka (Urbanec, Procházka). Rozhodčí: Šmíd - Černý, Ingriš. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:4.

SHC Klatovy: Pravda (Rückl)- Mrázek, Herr, Martinec, Hucl, Blumentrit, Fiala, Petráček, Farný - Pouska, Kajer, Maxa - Steiner, Baxa, Topinka - Pavlis, Vizinger, Hobl - Kocman, Čuban, Vondryska.

HC Milevsko: Knap (28. Pipek) - Hlinka, Čunát, Klíma, Srdínko, Štych, Cifreund, Urbanec, Kořámek, Procházka, Sumerauer, Nikodem, Hamerle, Fořt, Krol, Radosta, Volf, Bernad, Dvořák, Paule, Sýbek.

Hned po půl minutě se do pásma dostal Hamerle, ale jeho střela našla pouze lapačku Pravdy. Na druhé straně zahrozil Topinka, Knap ovšem zasáhl betonem. Ve 3. minutě zablokovala obrana střelu Hobla. O minutu později se na pravém kruhu uvolnil Baxa, kotouč ovšem prolétl vedle branky Knapa. Na druhé straně vyrazil Pravda střelecký pokus Fořta. V 7. minutě vystřelil z blízkosti branky Vizinger, Knap jeho pokus vyrazil, ke kotouči se dostal Čuban a střelou nad Knapovo rameno dostal domácí do vedení. O minutu později vystřelil od modré Klíma, ale Pravda byl pozorný. V 9. minutě se neujala střela Kocmana. V 11. minutě se z úhlu neprosadil Bernad. Ve 12. minutě v akci 2 na 1 nahrál Steiner excelentně Topinkovi, který střelou z první nedal Knapovi šanci. Ve 14. minutě se před branku natlačil Fořt, ale Pravda odolal. V 15. minutě skončila v lapačce Knapa, střela Baxy. V 18. minutě na modré napřáhl Hucl, jeho dělovku zastavila tyč Knapovy branky. V 19. minutě dostal Hamerle přihrávku za obranu a svůj únik zakončil střelou mezi Pravdovy betony. Půl minuty před přestávkou vyslal svůj pokus na branku Pouska, Knap byl pozorný.

Úvod druhé třetiny vyšel domácím na výbornou. Ve 22. minutě přihrál Kajer Steinerovi, který střelou pod víko navýšil vedení domácích. O půl minuty později vyrazil Knap bekhendové zakončení Kocmana, na dorážku si sjel Maxa a uklidil puk do odkryté klece. Ve 23. minutě proletěla nad brankou střela Martince. O minutu později se na druhé straně neprosadil Fořt. V 25. minutě zazvonila tyčka Knapovy branky po střele Martince. Ve 28. minutě našel Vizinger na mezikruží osamoceného Čubana, který svou střelou nad lapačku vyhnal Knapa z branky. Hosté se probrali až ve 30. minutě, ale střelu Srdínka ukryl Pravda v lapačce. O chvíli později přihrál Procházka zcela volnému Nikodémovi, který pokořil Pravdu střelou mezi betony. V 31. minutě byl vyloučen Pavlis, hosté přesilovku nedokázali využít. Ve 34. minutě se v akci 2 na 1 valili na branku Kořánek a Sýbek, druhý jmenovaný dostal přihrávku, ale Pravda se stačil přesunout a střelu ukryl v náruči. V 36. minutě zapomněla domácí obrana na Fořta, který dostal přesnou přihrávku a jel sám na Pravdu, překonal ho střelou mezi betony. V 38. minutě zasáhl Srdínko holí do obličeje Steinera, sudí mu udělil pouze dvě minuty, přestože domácí hráč reklamoval krvavý šrám. Ke konci přesilovky vystřelil od modré Mrázek, Pipek puk vyrazil, domácí Kocman se snažil procpat puk do branky, byl ale nevybíravě poslán k zemi hostujícím Urbancem, který obdržel dvě minuty. Domácí tak měli kraťounkou přesilovku 5 na 3. Tu využít nedokázali.

Do poslední části vstoupili domácí s výhodou přesilové hry. Ale po půl minutě zabrnkal na nervy domácích fanoušků gólman Pravda, když podivným způsoben vyrazil vyhození hostů z jejich obraného pásma. Ve 42. minutě zneškodnil Knap pokus Kocmana. Ve 43. minutě se do úniku dostal Sýbek, ale vylámal si zuby na Pravdovi. O minutu později se neujala ani střela Kořánka z kruhu. Ve 46. minutě se do úniku dostal Čuban, jeho bekhendové zakončení skončilo na břevně. Ve 47. minutě od modré vypálil Blumentrit, Pipek ukryl jeho pokus v lapačce. Ve 48. minutě se neujala střela Kocmana, který byl opět nedovoleně poslán k zemi, píšťalka rozhodčího zůstala němá. V 50. minutě vystřelil z mezikruží Sumenauer, ale Pravda byl pozorný. V 53. minutě byl vyloučen domácí Steiner. V Polovině 55. minutě se do menší rozmíšky dostali domácí Fiala a hostující Kořánek oba dostali dvě minuty. V 56. minutě byl v úniku faulován Urbanec, rozhodčí zvedl ruku, ale hosté ponechanou výhodu přetavili v gól, když se pod horní tyč trefil Hlinka. V 56. minutě se před brankou neprosadil Čuban. V polovině 59. minuty byl vyloučen Maxa. Hosté si vzali oddechový čas, po kterém zůstal na střídačce gólman Pipek. Hosté vyhráli buly a kombinovali v útočném pásmu, ale zmohli se jen na střelu Fořta, kterou ukryl v náruči Pravda. Na začátku poslední minuty byl vyloučen hostující Srdínko. Domácí si už ale vítězství pohlídali. Mohli tak po čtyřech prohraných duelech slavit vítězství.