Klatovy si přivezly ze Sokolova sedmi gólový příděl

Napsal: | Martin Karlík, Jiří Zavřel 1. 12. 2011
This text will be replaced
Klatovští hokejisté nedokázali navázat na sobotní výkon proti Milevsku a odjeli ze Sokolova s porážkou 7:3. Do utkání již zasáhl gólman Petr Jež, ale zápas nedochytal. Po páté brance byl vystřídán Hubáčkem.
30.11.2011
20. kolo
HC Sokolov
7:3
(3:1, 1:0, 3:2)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 8. Dobřemysl (Soukup, Mudra), 14. Dobřemysl (Mudra), 15. Sopr (Diblík), 36. Závorka (Výrut, Soukup), 44. Kašpar (Nový), 45. Račanský (Dobřemysl, Tomeček), 52. Račanský (Dobřemysl) - 11. Topinka (Steiner, Kořínek), 43. Steiner (Kajer), 60. Kořínek (Pavlis, Hobl). Rozhodčí: Vláčil - Havelec, Fiala. Vyloučení: 10:7. Využití: 3:2. V oslabení: 0:2.

HC Sokolov: P. Jakubal (Makarovič) - Mudra, Tomeček, Funk, Brožovský, Strýček, Diblík, Formánek, Říha - Dobřemysl , Soukup, Sopr - T. Jakubal, Račanský, Závorka - Výrut, Nový,Kašpar - Carvan

SHC Klatovy: Jež (44. Hubáček) - Mrázek, Zeman, Hauer, Bernad, Hucl, Kořínek, Pouska - Topinka, Kajer, Petráček - Hošťálek, Steiner, Vizinger - Pavlis, Hobl, Čuban.

V první třetině byli aktivnější domácí. Již v 1. minutě byl závar před Ježem, ten vše s přehledem vyřešil. O minutu později se Jež znovu vytáhl, když vychytal Kašpara. V 7. minutě byl vyloučen klatovský Bernard, Klatovy oslabení však s přehledem zvládly. Zahrozila v ní pouze Kořínkova střela, která lízla tyč. Na konci 8. minuty našel Soukup Dobřemysla, ten si už věděl rady a poslal domácí do vedení. Na konci 10. minuty byl vyloučen domácí Diblík a Klatovy přesilovku bleskově využily, trefil se Topinka. Ve 14. minutě se domácí dostal Sokolov znovu do vedení zásluhou Dobřemysla ve zkrácené přesilovce. O minutu později se domácí dostali do dvougólového vedení, tentokrát se trefil Sopr.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté. Po pár vteřinách pálil nebezpečně Steiner, ale kotouč skončil na Jakubalovo betonech. Ve 23. minutě trefil Hošťálek tyčku sokolovské branky. Ve 25. minutě bravurně vychytal Topinku domácí gólman. Ve 27. minutě nepřekonali Jakubala Hobl s Mrázkem. Ve 29. minutě se objevil ve výborné pozici Hošťálek, ale vylámal si zuby opět na výtečném Jakubalovi. Ve 32. minutě Nový vybídl k příležitosti Kašpara, ale ten příležitostí pohrdl. Ve 36. minutě se trefil domácí Závorka a upravil na 4:1. Do konce druhé třetiny se již nic zajímavého nestalo a tak skončila 4:1 ve prospěch Sokolova.

Do poslední části vstoupily lépe Klatovy. Hned v první minutě střílel Hauer, ale pouze do Jakubala, po té neuspěl ani Kajer. Ve 42. minutě byl vyloučen Hobl. Ve 43. minutě nastala zajímavá situace, Steiner překonal Jakubala, ale rozhodčí branku neuznal a nařídil trestné střílení. Ovšem to se nelíbilo klatovským, kteří protestovali a rozhodčí nakonec branku uznali. O minutu později se v přesilovce prosadil domácí Kašpar. Po této brance nahradil Ježe v klatovské brance Hubáček. Po necelé minutě už musel ale lovit kotouč ze své branky, když ho překonal Račanský. Ve 48. minutě vstřelili domácí další gól, ten ovšem nebyl uznám pro posunutou branku Klatov. V 52. minutě přidali domácí další branku. Prosadil se opět Račanský. V 54. minutě Klatovy vstřelily branku, ale ta nebyla uznána pro předchozí hvizd rozhodčího. V 58. minutě viděli diváci bitku mezi domácím Výrutem a hostujícím Kořínkem. Za bitku byl vyloučen jen domácí hráč. Půl minuty před koncem byl vyloučen domácí Sopr. Přesilovku se hostům podařilo využít vteřinu před koncem, když Kořínek kosmeticky poupravil skóre na konečných 7:3.