Klatovy ukázaly svoji sílu.

Napsal: | Petra Jonášová 4. 3. 2008
This text will be replaced
K L A T O V Y - Perfektním výkonem gólmana Halmošiho a výborným výkonem celého týmu s podporou výtečného domácího publika snížily Klatovy manko z ledu Písku a vyhrály zaslouženě 4:0. Uzdravený Jaroslav Hobl zavelel prvním gólem v utkání do zteče a klatovští nenechali nikoho na pochybách, že to s dalšími boji v play-off myslí vážně. Stav série 1:2.
04.03.2008
ČF1
Klatovy
4:0
(1:0, 1:0, 2:0)
IHC Písek

Branky a nahrávky: 15. Hobl (Čuban), 25. Čuban (Setikovský), 56. Straka (Hobl), 60. Geltner (Setikovský). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Merc. Vyloučení: 9:13, navíc Černý (KLT) OK - Svoboda, Novák (PIS) 10 min. nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 950. Střely na branku: 40:20. Průběh utkání: 4:0.

Klatovy: Halmoši, 56. Tvrdík, 56. Halmoši - Kalafut, Černý, Horník, Kreuzman, Holub - Kuželík, Straka, Polák - Holý, Kepl, Geltner - Čuban, Setikovský, Hobl - (Dvořák, Vondryska, Plánička)

IHC Písek: Kubiš, (Pinkas) - Burkoň, Svoboda, Kalečík, Hauer, Vokatý, Předota, Kica, Míka, Novák, Mošovský, Nikodém, Vondřich, Mikeska, Slavík, Kašpar, Řehoř, Hovora

První kontakt s pukem měl písecký Kubiš, ale s propagační střelou Holuba si poradil. Na druhé straně Hauer přihrál Nikodémovi, jehož nebezpečnou střelu zlikvidoval Halmoši. Kapitán Michal Straka se po nepřesné střele soupeře dostal s Kuželíkem do přečíslení, ale jejich pokus vyšel naprázdno. Strakova řada si vynutila tlak před Kubišem a tvrdou střelu Poláka vytěsnil písecký gólman na poslední chvíli. První vyloučení potkalo písecké, ale v přesilové hře domácí chybovali a Vondřichův pokus musel hasit Halmoši. Vzápětí Horník hákoval a písečtí hráli první přesilovku, v níž vychytal domácí gólman Vondřicha, který se před ním objevil zcela sám. V 15. minutě rozjásal slušně zaplněný domácí stadion poprvé navrátilec v klatovské sestavě Jaroslav Hobl. Čuban vybojoval puk v útočném pásmu, posunul na Hobla a ten střelou z úhlu nad lapačku Kubiše dostal klatovský tým do vedení. O dvě minuty později se prokličkoval klatovský Holý celým hřištěm, ale zastavila ho sekyra Svobody, který byl odměněn menším trestem. Přesilovka domácím nevyšla a skóre se nezměnilo ani při pokusu Kuželíka po nahrávce Straky. Klatovský Geltner v obraném pásmu pár vteřin před koncem první části vyhodil puk mimo hrací plochu a byl vyloučen za zdržování hry. Písek zatlačil, ale i hráči pomáhali Halmošimu. Kreuzman obětavě skočil do střely Hovory a skóre zůstalo nezměněno.

Úvodní oslabení v druhé části hry domácí ubránili a vzápětí velká šance Kalafuta skončila mimo píseckou klec. V 25. minutě ve středním pásmu Jan Setikovský posunul puk na Pavla Čubana a ten podle pravidla "když nevíš co s pukem, dej gól" střelou přes obránce rozjásal klatovské publikum podruhé. Klatovské tento gól nabudil k vyšším obrátkám, ale šance Kuželíka, Holého a Poláka zůstaly neproměněny. Až v 33. minutě se hosté vzpamatovali z tlaku Klatov, ale domácí mág Halmoši byl velkou překážkou pro písecké střelce. Špatné střídání Klatov v 37. minutě Písek nepotrestal a domácí kontrolovali hru do konce třetiny.

V úvodu třetí třetiny zahrozili hosté. Kica neproměnil akci Kašpara s Míkou v gól a na druhé straně zatahoval za záchranou brzdu písecký Kubiš, když dorážku Černého po střele Hobla zlikvidoval zázračným zákrokem. O dvě minuty později vychytal brejk Kici Halmoši. V play-off se hraje tvrdě a v utkání se začalo přiostřovat. Všemi prostředky se Písek snažil snížit gólové manko, ale klatovský tým byl houževnatý. Třetí třetinu provázely šarvátky a víc než hokejových akcí byly často k vidění zákroky na hranici únosnosti. Přesto po nahrávce Kalafuta trefila střela holého tyč Kubišovi branky. Řehoř z druhé strany útočil, ale klatovská obrana byla neprostupná. V 52. minutě zatáhl do třetiny po pravé straně puk Čuban, přihrávkou přes obránce vyzval Setikovského ke skórování, ale Kubiš byl na místě. O pár vteřin později Kepl roztáhl do rozkleku gólmana hostí a provětral mu řádně betony. V dalších minutách si Kuželík vynutil faul svou dravostí, ale přesilovku Písek dobře ubránil. V 56. minutě při vyloučení Straky a následně i Černého měl Písek výhodu dvounásobné přesilové hry v trvání 34. vteřin. Halmoši navíc přejel modrou čáru a musel střídat. Do branky se postavil Martin Tvrdík a Písek hrál bez gólmana 6 na 3. Série střel vytvořená Pískem v převaze tří hráčů nevyšla a navíc Jaroslav Hobl našel z trestné lavice navrátivšího se Michala Straku, který se z půle hřiště nemýlil a do prázdné branky zvýšil náskok domácích na rozdíl tří gólů. Halmoši se vrátil do klece. Diváci na stadionu povstali a potleskem hnali své hráče do závěru. V poslední minutě vybojoval za brankou puk Jan Setikovský a Jaroslav Geltner trestal posledním gólem v utkání. V závěrečných vteřinách flustrovaný Písek neunesl porážku a snažil se vyvolat šarvátky, které pokračovali i po závěrečném hvizdu. Stav série 1:2. Klatovští snížili manko a dnes budou bojovat o prodloužení série do pátého zápasu. Držme palce.