Klatovy vstoupily do druhé ligy výhrou

Napsal: | David Schlegel 16. 9. 2007
This text will be replaced
Hokejisté Klatov vstoupili do druholigové sezóny skvěle. V úvodním vystoupení si před velice solidní návštěvou poradili s hokejisty Řisut 5:3. Řisuty sice mají jen 180 stálých obyvatel, ale v kádru hvězdy v čele s exreprezentantem Michalem Mádlem, bojovníkem Josefem Zajícem či ostrostřelcem Tomášem Ulrychem. Hvězdou utkání byl klatovský odchovanec Lukáš Holub, který vstřelil dvě branky a útočil dokonce na hattrick.
16.09.2007
1. kolo
Klatovy
5:3
(2:2, 1:0, 2:1)
HC Řisuty

Branky a nahrávky: 9. Dorňák (Černý), 18. Kuna (Čuban), 26. Holub (Heřmánek, Horník), 45. Geltner (Dorňák), 57. Holub (Kuželík) - 3. Ulrych (Klaus, Ibl), 11. Bezouška (Janega), 48. Mádl (Zajíc, Hegenbart). Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa . Vyloučení: 15:15 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 523 . Střely na branku: 27:16 .

Klatovy: Halmoši - Černý, Kalafut, Brožík, M. Klaus, Kuna, Horník, Kreuzman - Holý, Setikovský, Hobl - Dorňák, Geltner, Kuželík - Holub, Heřmánek, Čuban - Dvořák, Vondryska.

HC Řisuty: Schwamberger - Kašák, Mádl, Aschenbrenner, Janega, Sedláček, Babický, Zajíc, Bezouška, Hegenbart, Klaus, Kos, Wolf, Ibl, Šelicha, Suchý, Jůn, Ulrych.

Domácí nastoupili i s velkou posilou Martinem Klausem v sestavě. Právě on byl prvním vyloučeným hráčem a při jeho pobytu na trestné lavici domácí inkasovali. Obranou domácích proklouzl loňský ostrostřelec druhé ligy Tomáš Ulrych a otevřel skóre utkání. První třetina byla poznamenána řadou vyloučeních. V krátké době, kdy hrály oba týmy v pěti, se však Klatovům podařilo vyrovnat, když Schwambergera prostřelil Jakub Dorňák. Hosté však opět strhly vedení na svou stranu, dokonce v oslabení. Halmošiho v domácí brance překonal Michal Bezouška a domácí gólman nemohl mít úplně čisté svědomí. V 16. minutě byl vyloučen do konce zápasu střelec úvodního gólu Ulrych a Klatovy hrály dlouhou přesilovku. Tu sice přerušil faulem Lubomír Černý, ale i při hře čtyř proti čtyřem domácí udeřili. Po krásné Čubanově akci skóroval Martin Kuna.

Druhou třetinu začali lépe Klatovy. V úvodní šanci se objevil Slovák Kalafut. Ve 25. minutě pak našel Horník Lukáše Holuba, který poslal poprvé Klatovy do vedení. Pak se domácí ubránili dobře sehrané přesilovce hostí. Pořádně se pak domácí zpotili i při vyloučení Holého, zkušenost ŘYisut v přesilovkách na domácí platila. Pak si hosté i domácí zahráli dvojnásobnou přesilovku. Zatímco Řisuty neskórovaly, na začátku třetí části proměnil dvojnásobnou početní výhodu ve čtvrtý gól Klatov Jaroslav Geltner.

Střelec čtvrté branky Klatov byl poté vyloučen za vražení na hrazení do konce utkání. Řisuty konečně přesilovku využily, byť k tomu pomohla chyba brankáře Halmošiho, jenž pustil nahození Michala Mádla od modré čáry. Vyrovnat mohl poté Sedláček, hosté navíc hrály ještě 41 sekund přesilovku pět na tři, ale Halmoši svůj tým v těchto klíčových chvílích podržel. V 57. minutě pak pohladil fanoušky na duši krásnou akcí Lukáš Holub, který vykoupal gólmana Řisut a bekhendovým blafákem stanovil konečné skóre.