Klatovy zakončily základní část výhrou

Napsal: | Martin Karlík 16. 2. 2012
This text will be replaced
Ve středečním posledním kole základní části porazili klatovští hokejisté Benešov 7:2, domácí o své výhře rozhodli ve třetí třetině, ve které se jim podařilo vstřelit čtyři branky. V utkání zazářil Ondřej Steiner, jenž vstřelil dvě branky, mužstvo také podržel dobře chytající juniorský gólman Filip Smejkal.
15.02.2012
36. kolo
SHC Klatovy
7:2
(2:2, 1:0, 4:0)
Benešov

Branky a nahrávky: 3. Kocman (Pouska), 4. Svoboda, 24. Steiner (Kajer), 48. Pavlis (Herr), 49. Steiner (Topinka, Kajer), 51. Fait (Mrázek), 60. Hobl (Pouska) - 6. Jágr, 10. Strnad. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0.

SHC Klatovy: Smejkal, (Hubáček) - Mrázek , Zeman, Herr, Bernad, Hucl, Fait, Kořínek, Pouska, Topinka, Kajer, Petráček, Svoboda, Steiner, Kolařík, Flek, Pavlis, Hobl, Kocman, Čuban.

Benešov: Holeš - Verbík J., Verbík R., Havlíček, Strnad, Zeman, Drda, Jágr, Žoha, Decsy, Kaňka, Holánek, Starec, Medřický, Dvořák, Srdíčko.

Úvod utkání patřil jednoznačně domácím, už po půl minutě se dostal do šance Kajer, ale neuspěl. Podobně si vedl i Topinka. Ve 3. minutě se domácí dočkali, když útočným pásmem projel Kocman a bez problémů překonal Holeše. Ve 4. minutě vedli domácí již o dvě branky, když se prosadil Svoboda střelou z kruhů. O minutu později zazvonila tyč hostující branky po střele Mrázka. V 6. minutě se dostal do úniku Jágr, a překonal Smejkala. O minutu později pálil Stařec, ale bez úspěchu. V 10. minutě se hostům podařilo vyrovnat, když se z dorážky prosadil Strnad. Po té se hra poměrně zklidnila, hrálo po většinu času ve středním pásmu. Až v 16. minutě tvrdě vypálil Pouska, ale Holeš byl připraven. V 18. minutě zakombinovali Kajer s Čubanem, tato kombinace však golem neskončila. V poslední minutě měl šanci Pouska, poté i Čuban, ale oba si vlámali zuby na Holešovi.

Hned v úvodu prostředního dějství pokoušel štěstí Steiner, Holeš byl ovšem pozorný. Stejně dopadl i pokus Holánka na druhé straně. Ve 23. minutě byl vyloučen hostující Drda, a v přesilovce poslal domácí do vedení Steiner, který se trefil nad lapačku hostujícího gólmana. Ve 26. minutě domácí doslova roztočili hosty v jejich pásmu, vše ukončil Holešův semafor proti střela Kořínka. Ve 29. minutě se v dobré šanci zjevil Roman Verbík, ale nedokázal zakončit přesně. V polovině utkání se do úniku dostal Kocman, ale gól nedal. O minutu později se z nadějné pozice neprosadil Fait. Ve 33. minutě pálil od modré Drda, Smejkal byl však pozorný. Ve 38. minutě byl v úniku Bernard, ale zamířil těsně nad branku, následná akce Herra také golem neskončila.

V 42. minutě se do brejku dostal Topinka, ale Holeše nepřekonal. V 44. minutě netrefil poloodkrytou branku hostující Stařec. Ve 48. minutě překonal Pavlis Holeše střelou z prostoru kruhů. O minutu později se opět domácí trefili, po nádherné kombinaci po ose Topinka, Kajer zakončil Steiner. V 51. minutě obdrželi hosté dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Domácí přesilovku využili, když se střelou od modré prosadil Fait. V 53. minutě pálil hostující Kaňka, bez úspěchu. V 57. minutě tvrdě vypálil Medřický, ale branku minul. V 58. minutě byl u mantinelu tvrdě atakován Topinka, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. V 60. minutě skóre zápasu uzavřel Hobl, když tečoval Pouskovu střelu od modré. Utkání skončilo vítězstvím domácích 7:2.