Klatovy zdolaly Bílinu po nájezdech

Napsal: | Martin Karlík 18. 12. 2011
This text will be replaced
Klatovští hokejisté v napínavém duelu porazili Bílinu 4:3 po nájezdech. Největší podíl na vítězství měl dobře hrající Steiner, který vstřelil během utkání jednu branku a proměnil rozhodující nájezd. Skvěle se také vytáhl v brance Petr Jež.
17.12.2011
24. kolo
SHC Klatovy
4:3sn
(1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)
Draci Bílina

Branky a nahrávky: 17. Steiner (Kajer, Klaus), 42. Hobl (Steiner, Kořínek), 45. Hošťálek (Maxa). 65. Steiner- 8. Polák (Kýhos), 20. Novák (Hrubant), 26. Szakal. Rozhodčí: Pražák - Černý, Dančišin. Vyloučení: 6:10, Hobl (KLT) 10 min OT nesport. chov. Využití: 2:2.

SHC Klatovy: Jež (Hubáček) - Mrázek, Zeman, Hauer, Bernard, Klaus, Kořínek, Pouska, Kulhánek - Topinka, Kajer, Maxa - Petráček, Hošťálek, Steiner - Horejš, Vizinger, Pavlis - Hobl, Sedláček, Čuban.

Draci Bílina: Fikrt (Kolinger) - Havůj, Jirkovský, Kunrt, Müller, Polák, Zeman - Hrubant, Kýhos, Lhotka - Maďa, Machulda, Novák - Přeučil, Salač, Szakal - Švácha, Pořický, Kabeláč

Do utkání vstoupili lépe hosté, první pořádná střela přišla ve druhé minutě z hole hostujícího Lhotky. O dvě minuty později při akci 3 na 1 jel Kýhos do proti pohybu Ježe, ale ten mu ještě stačil strčit beton do střely. V šesté minutě byl sám před Ježem Přeučil, střela mu ovšem nesedla. Z aktivity hostů vzešla první přesilovka pro Bílinu po vyloučení klatovského Klause. V úvodu hostující přesilovky vystihl rozehrávku Bíliny domácí Pouska, který se řítil sám na Fikrta, pokusil se ho překonat bekhendovým blafákem, ovšem hostující gólman předvedl dobrý zákrok vyrážečkou. O minutu později se dočkali hosté, Kýhos přihrál zpoza branky na volného Poláka, který poslal hosty do vedení střelou pod víko. V desáté minutě pálil z kruhů Hošťálek, ale Fikrt byl připraven. Ve dvanácté minutě pálil Pokořický, jeho pokus vypadl Ježovi z náruče, ale dorážka Pokořického ke gólu nevedla. Na začátku sedmnácté minuty byl vyloučen hostující Müller a i domácí si mohli zahrát přesilovku. Tu využili po půl minutě. Steiner vybruslil zpoza branky a trefil mezírku mezi vyrážečkou a betonem hostujícího gólmana. V 18. minutě byl vyloučen domácí Kořínek a v polovině devatenácté minuty domácí Klaus. Hosté měli téměř minutovou přesilovku 5 proti 3. Tu využili jednapadesát sekund před koncem první třetiny. Hrubant vylákal z brankoviště Ježe, posunul puk na Nováka a ten už bez problému zakončil do odkryté branky. První třetinu tak vyhráli hosté 2:1.

Ve druhé třetině jako první vystřelili na branku domácí. Z aktivnější hry domácích vyplynulo i vyloučení hostujícího Kabeláče. Domácí ovšem přesilovku nevyužili. Ve 26. minutě obral Szakal o puk Bernarda a zakonči střelou nad Ježovu lapačku, poslal tím hosty do dvou gólového vedení. V polovině utkání pálil tvrdě Hauer, ale puk šel mimo Fikrtovu branku. Ve 36. minutě se naskytla domácím šance přesilovky 4 na 3. Šanci vycítil i domácí trenér a vzal si oddychový čas. V přesilovce si domácí žádnou nadějnou příležitost nevytvořili. Do konce třetiny se již nic zajímavého nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 1:3.

Do poslední části domácí doslova vlétli a už po půl minutě donutili hosty k faulu. Přesilovku domácí využili po minutě. Steiner přihrál zpoza branky Hoblovi a ten se nemýlil. O tři minuty později už bylo vyrovnáno, o což se postaral Hošťálek. Hosté po vyrovnávací brance marně reklamovali kopnutí. V děvětačtyřícáté minutě zlikvidoval Kořínkovu šanci betonem Fikrt. O minutu později zkoušel štěstí Preučil, ale Jež byl pozorný. V 53. minutě skončila Maxova dělovka nad břevnem hostující branky. V 55. minutě jel sám na Fikrta Kajer, ale hostující gólman se vytasil bravurním semaforem. V posledních vteřinách poskakovala Havlůjova střela brankovištěm, ale v brance neskončila. Po třech třetinách byl stav tedy 3:3.

Po ukončení 3. třetiny došlo k menší šarvátce mezi domácím Kořínkem a hostujícím Müllerem. Oba aktéři dostali dvě minuty za hrubost. Do prodloužení vstoupili aktivněji hosté Saločova střela skončila na Ježově vyrážečce. V polovině prodloužení jeli 2 na 1 Pokořický se Szakalem prvně jmenovaný přihrávku zkazil a puku se zmocnil Maxa. Do konce prodloužení se již nic zajímavého nestalo. Rozhodnout tak musely nájezdy. Jako první jel za hosty Přeučil, ale na Ježe nevyzrál. Podobně si proti Fikrtovi vedl domácí Maxa. Jako druhý nastoupil hostující Salač. Jeho nájezd ovšem skončil na betonu Ježe. Na druhé straně se prosadil Steiner, když zakončil mezi Fikrtovy betony. Jako třetí nastoupil za hosty Havlůj, ale ani on Ježe nepřekonal. Bonusový bod si tak připsaly Klatovy.