Kobra se odplazila s prázdnou

Napsal: | Martin Karlík 16. 9. 2012
This text will be replaced
Vydařený vstup do sezóny mají za sebou hokejisté Klatov, kteří v úvodním duelu porazili doma pražskou Kobru 5:2. Domácí hokejisté o svém vítězství rozhodli až v poslední třetině, ve které vstřelili tři branky. V klatovském dresu se nejvíce blýskli dvougóloví střelci Pouska s Pacandou a dobře chytající Pravda.
15.09.2012
1. kolo
SHC Klatovy
5:2
(1:1, 1:1, 3:0)
Kobra Praha

Branky a nahrávky: 11. Pacanda (Mrázek, Vizinger), 32. Steiner (Topinka), 41. Pouska (Steiner, Topinka), 45. Pacanda (Vizinger), 56. Pouska - 6. Novák (Příhoda), 24. Kocman M. (Novák). Rozhodčí: Šmíd - Černý, Vavruška. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 263.

SHC Klatovy: Pravda (Smejkal) - Mrázek, Zeman, Herr, Martinec, Hucl, Blumentrit, Fiala, Petráček - Pouska, Maxa, Steiner - Baxa, Pacanda, Topinka - Pavlis, Vizinger, Hobl - Kocman J., Čuban, Vondryska.

Kobra Praha: Malík (Krch) - Švaříček, Ton, Verbík R., Cafourek, Příhoda, Verbík J., Fejt - Jakeš, Slanina, Kocman M.- Sekerka, Bárta, Kouřil - Strnad, Žáček, Paris - Bláha, Novák, Suchan.

Hned v úvodní minutě vystřelil hostující Roman Verbík jen do Pravdy, kterého poté nepříjemně atakoval v brankovišti. V následující minutě byl vyloučen hostující Paris, ale domácí přesilovku nedokázaly využít. V 6. minutě se hosté dostali do vedení zásluhou Nováka, který našel mezírku mezi Pravdovými betony a poslal hosty do vedení. V 8. minutě se neprosadil těsně před Malíkem Topinka, který svým pokusem trefil jen lapačku gólmana hostí. O minutu později objel branku hostí Hobl, ale trefil jen gólmana. V 11. minutě se domácí dočkali vyrovnání, nejprve Vizinger přestřelil branku, kotouč se následně odrazil od plexi skla na hokejku Mrázka, který předložil puk Pacandovi, jenž překonal Malíka. Ve 14. minutě po tvrdé Kocmanově střele zazvonila tyčka Pravdovy branky. V 16. minutě vyzkoušel Pravdovu pozornost Ševčík, Pravda byl však připraven a kotouč ukryl v lapačce. Do konce první třetiny se nic zajímavého nestalo, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Úvod prostředního dějství se vydařil lépe hostům, hned po několika sekundách se zkoušel prosadit Slanina, ale Pravda si s jeho pokusem poradil. Ve 24. minutě vypálil od modré Novák, jeho pokus však plachtil nad, ale ke vší smůle pro domácí se kotouč od plexiskla odrazil přímo na hůl Kocmana, který snadno poslal hosty do vedení. V 26. minutě pálil z kruhů na Malíka Pacanda, ale jen těsně vedle branky. V polovině utkání to od modré zkoušel Maxa, jeho pokus skončil jen v lapačce hostujícího gólmana. V 31. minutě se sám před Malíkem zjevil Pavlis, který si sice položil gólmana hostů, překonat ho ale nedokázal. V té samé minutě byl vyloučen hostující Kocman. Domácím se přesilovku podařilo využít, Zeman nahrál na kruhy Steinerovi, který se svou dělovkou trefil pod víko Malíkovy branky. V 33. minutě skončil Hoblův pokus jen na tyčce Malíkovy branky. O dvě minuty později zazvonila tyčka i na druhé straně, tentokrát po pokusu Jakeše. V 37. minutě zapomněla domácí obrana na Jakeše, který toho nedokázal využít. V poslední minutě to zkoušel ještě Pavlis, ovšem neúspěšně.

Do třetí třetiny domácí doslova vlétly a už po pár sekundách vyslal Steiner do samostatného úniku Pousku, který svou střelou mezi beton a vyrážečku Malíka otočil vývoj utkání. V 45. minutě vyslal tvrdou střelu na Malíka Vizinger, ten ale pokus vyrazil před sebe, čehož využil Pacanda a domácí vedli rázem o dvě branky. Po této brance si hosté vybrali svůj oddechový čas. V 46. minutě skončila střela Jakeše na brankou domácích. Poté se hrálo velmi poklidně bez větších příležitostí. Vzruch přinesla až 56. minuta, kdy se u branky hostí rozpoutala šarvátka, do které se zapojili na domácí straně Fiala a Kocman a na straně hostů Paris a Roman Verbík, všichni aktéři vyfasovali dvou minutové tresty. O půl minuty déle byla k vidění kuriózní situace, Pouska nahazoval puk od červené čáry, který k překvapení všech skončil v brance. Po této brance se musel hostující gólman červenat po celém těle. Poté se již utkání dohrálo v poklidném tempu. Po závěrečné siréně si domácí mohli připsat zasloužené tři body za výhru 5:2.