Milevsko Klatovy porazilo

Napsal: | Martin Karlík 17. 2. 2013
This text will be replaced
Ani dvacítka klatovských fanoušků nepomohla svým hokejistům k výhře nad Milevskem. Ti v sobotním utkání v Milevsku podlehli 3:1. Klatovští mohou litovat mnoha neproměněných šancí, neboť v utkání byli lepším týmem, avšak štěstí stálo na straně domácích. Jedinou branku Klatov vstřelil Jan Pavlis.
16.02.2013
34. kolo
HC Milevsko
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 4. Drda (Nikodém, Procházka), 30. Markulinec (Homolka, Štych), 60. Homolka (Urbanec, Nikodém) - 22. Pavlis (Maxa, Zeman). Rozhodčí: Luczków- Beránek, Marek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150.

HC Milevsko: Pipek (Kolář) – Procházka, Srdínko, Štych, Hlinka, Klíma, Cifreund, Čunát - Urbanec, Nikodém, Hamerle - Markulinec, Sýbek, Homolka- Fořt, Sumerauer,, Kořánek- Drda, Matějka, Radosta.

SHC Klatovy: Kůdela (Rückl) – Mrázek, Martinec, Zeman, Farný, Herr, Blumentrit, Rajal - Topinka, Bernad, Pouska - Němec, Maxa, Pavlis - Pitel, Vondryska, Vizinger, Nauš, Kodýtek.

Hned po vhazování se do pásma dostal Pouska, ale s jeho nahozením si Pipek poradil. Na druhé straně mířila střela Srdínka nad. Ve 3. minutě si dobře mezi kruhy najel Vizinger, ale Pipek jeho pokus zneškodnil betonem. O minutu později se skóre měnilo, Nikodém vystřelil od modré, Kůdelovi jeho pokus vypadl z lapačky a Drda poslal z dorážky domácí do vedení. V 5. minutě mířila střela Němce jen do Pipka. V 7. minutě neuspěl bekhendem Bernad. V 10. minutě nahrál Topinka zadovkou Pouskovi na modrou, jeho střelu Pipek vyrazil před sebe, ale nikdo z hostů se k dorážce nedostal. V 11. minutě našel Markulinec Sýbka, ale ten mířil do betonu Kůdely. Ve 13. minutě byl vyloučen Farný. Hosté oslabení v poklidu bránili. Před koncem přesilovky domácí špatně střídali a obdrželi dvě minuty. Zanedlouho začala přesilovka hostů. V přesilovce těsně minul branku Zeman svou tvrdou ranou. Další rána, tentokráte z hole Mrázka, skončila na betonu Pipka. V 17. minutě se střelou přes obránce neprosadil Bernad. O minutu později vypadla Pipkovi střela Mrázka, ale nikdo z hostů nedokázal dorazit puk do branky. Pár sekund před přestávkou vystřelil ještě Topinka, ale Pipek byl pozorný.

V 21. minutě obehrál hostující obránce Urbanec, ale jeho zakončení vychytal Kůdela betonem. Ve 22. minutě vystřelil Maxa, Pipek jeho pokus vyrazil před sebe, kde stál Pavlis a poslal puk do branky. Ve 23. minutě vystřelil Čunát od modré, Kůdela vyrazil ramenem. O minutu později z pravé strany najížděl Pitel, ale střela se mu vůbec nepovedla. Ve 26. minutě dostal Vizinger pěknou přihrávku od Vondrysky, ale první jmenovaný si vylámal zuby na Pipkovi. Za deset sekund byl vyloučen domácí Kořánek. V přesilovce blokovali domácí střelu Martince. Poté se domácí v klidu bránili. V polovině utkání se dostali domácí do vedení. Od modré vypálil Štych, puk se od zadního mantinelu odrazil k Homolkovi, kterého vychytal Kůdela, ale na další dorážku Markulince už byl gólman hostů krátký. Ve 32. minutě nebezpečně vystřelil Drda, Kůdala vyrazil a následně ukryl dorážku Matějky. Na druhé straně letěla střela Topinky nad. Ve 34. minutě v akci 2 na 1 přihrál Topinka Bernadovi, ten dostal ale přirávku na brusle, a tak jeho zakončení postrádalo razanci a skončilo na Pipkovo betonu. Poté byl vyloučen domácí Klíma. V přesilovce mířil Martinec jen do Pipkovo ramene. V 38. minutě se sám před brankou zjevil Pouska, ale jeho zakončení skončilo na břevnu. Půl minuty před koncem třetiny vytvořili hosté závar před Pipkem, ale nikdo z hostů nedokázal dostat puk za Pipka. Zároveň se sirénou vyloučen Maxa.

Poslední třetinu začali domácí v početní výhodě. Ale hosté domácím nic nepovolili. Ve 43. minutě ukryl Kůdela v náruči střelu Sumenauera. Ve 45. minutě objel branku Němec a přes obránce se pokusil o zakončení, Pipek mu ale zakončení vychytal. Ve 46. minutě vystřelili od modré Herr, Vondryska se snažil tečovat, puk však skončil nad brankou. O deset sekund později vystřelil Mrázek, trefil Pipka do masky, následná dorážka Pavlise skončila na tyčce. V 48. minutě vyrazil Kůdela střelu Urbance. V 50. minutě střela Maxy z kruhu do náruče Pipka. V 51. minutě mířil Vondryska do lapačky Pipka. V 52. minutě vybídl Urbanec ke skórování Nikodéma, ale toho dobře vychytal Kůdela. V 54. minutě nedokázal Urbanec dostat puk za Kůdelu. V 56. minutě vyrazil Pipek betonem střelu Bernada, ale nikdo z hostů se k dorážce nedostal. Na začátku 58. minuty byl vyloučen hostující Pavlis. V přesilovce ukryl Kůdela v lapačce střelu Srdínka. Kůdela si poradil i s tečovanou střelou Procházky. Půl minuty před koncem našel Urbanec z pravé strany Homolku, ten dělovkou rozhodl o osudu utkání. Po závěrečné siréně mohli domácí slavit vítězství a také udržení naděje na předposlední místo v tabulce.