Poslední Milevsko si vyšláplo na Klatovy

Napsal: | Martin Karlík 25. 11. 2012
This text will be replaced
Ani ve třetím venkovním duelu v řadě nedokázali hokejisté Klatov vyhrát. Tentokráte prohráli na ledě posledního Milevska 4:2. Vítěznou trefu v nepříliš pohledném utkání zaznamenal domácí Milan Kořánek v úvodu prostředního dějství.
24.11.2012
16. kolo
HC Milevsko
4:2
(2:1, 1:1,1:0)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 4. Paule, 13. Sumerauer (Čunát), 22. Kořánek (Nikodém), 60. Homolka - 11. Čuban, 33. Kocman (Maxa, Hobl). Rozhodčí: Krejcar- Pokorný, Marek. Vyloučení: 5:8 navíc Fiala (Klt) 10 OT + OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1.

HC Milevsko: Knap (Pipek) – Srdínko, Procházka, Klíma, Čunát, Štych, Hlinka – Homolka, Sýbek, Hamerle - Nikodém, Sumerauer, Kořánek - Fořt, Paule, Volf.

SHC Klatovy: Smejkal (Pravda) - Martinec, Fiala, Mrázek, Blumentrit, Hucl, Herr- Topinka, Pouska, Kajer- Hobl, Maxa, Kocman- Čuban, Vondryska, Vizinger, Nauš.

V polovině druhé minuty dostali domácí možnost přesilové hry, ale hosté se bez problémů ubránili. Ve 4. minutě nahodil puk na branku ze středního pásma Paule, kotouč skončil překvapivě za zády Smejkala. V 7. minutě nahodil puk na branku Blumentrit, ale Knap jeho pokus ukryl v lapačce. O minutu později golem neskončila ani střela z otočky v podání Maxy. V 10. minutě byl vyloučen hostující Hobl. V oslabení sebral domácím puk Čuban, dostal se do úniku, ze kterého překonal Knapa bekhendovým zakončením. Ve 12. minutě skončil pokus Hamerleho v lapačce Smejkala. O minutu později se již domácí dostali do vedení, když Čunát našel před brankou osamoceného Sumerauera, který bez problémů prostřelil Smejkala. V 16. minutě ujel po pravém křídle Sumerauer, ale jeho střela skončila na spojnici břevna a tyčky Smejkalovy branky. Pak se domácí dostali do přečíslení 2 na 1, kdy Volf pálil z kruhu, ale Smejkal jeho pokus vyrazil. Po první třetině byl stav 2:1 pro domácí.

První šanci druhého dějství měly po půl minutě hry Klatovy, ale Martinec bekhendem z levého kruhu branku netrefil. Po té se potvrdilo staré známé pořekadlo, nedáš, dostaneš. Nikodém přihrával zpoza branky, před kterou číhající Kořánek procedil puk skrz Smejkalovy betony do branky. V 23. minutě dorážel u tyčky brankařem vyražený puk Čuban, ale ani na čtyřikrát se mu nepodařilo dostat kotouč do branky. Ve 27. minutě se do úniku dostal domácí Sýbek, ale jeho zakončení skončilo mimo brankový prostor. V 28. minutě vypálil od modré Fiala, jeho pokus tečoval Kajer jen mimo branku. V 33. minutě se zjevil sám před brankou Sýbek, který zakončil do Smejkalovy náruče. V 33. minutě v nájezdu 2 na 1 vypálil Hobl z pravého kruhu, puk prošel brankaři mezi rukou a tělem, ale branku těsně minul. Hobl se však dostal znovu k puku, vystřelil z druhého kruhu a u tyčky číhající Kocman pohotově pověsil puk pod víko. V 34. vyrazil Knap lapačkou nebezpečnou střelu Topinky. V 39. minutě se po levé straně prosmýkl Vondryska, jeho pokus však Knap vytěsnil mimo branku.

V úvodu poslední části měl slušnou příležitost na vyrovnání Pouska, když dorážel střelu Fialy, ale hostující brankář zasáhl lapačkou. Ve 42. minutě byl vyloučen domácí Klíma, ale hosté v přesilovce téměř nic nevymysleli. V 45. minutě se domácí dostali do brejku 3 na 1, Fořt vzal zakončení na sebe, ale střelou příklepem Smejkala nepřekonal. Na druhé straně měl obrovskou šanci Maxa, ale střelou z kruhů těsně minul domácí branku. V 46. minutě dostal 4 minuty Mrázek za sekání. Hosté oslabení s přehledem ubránili. V 50. minutě nedokázal Nikodém překonat Smejkala z bezprostřední blízkosti branky. V 53. minutě byl vyloučen hostující Fiala, po minutě si k němu přisedl Herr a domácí měli možnost minutové přesilovky 5 na 3. I toto oslabení hosté zvládli. V 57. minutě mohl do polo odkryté branky zakončit Maxa, ale Knap vypíchl puk z hole. O chvíli později byl za faul kolenem vyloučen Fiala, který proti výroku protestoval a obdržel nejprve 10-ti minutový trest a po dalších protestech osobní trest do konce utkání. V té samé minutě dostal domácí Homolka dvě minuty za sekání. V 58. minutě vypálil od modré Mrázek, Knap jeho pokus ukryl ve výstroji. Po té u branky domácích vznikla strkanice, po které byli vyloučeni domácí Čunát a hostující Maxa, oba dostali dvě minuty za hrubost. Třičtvrtě minuty před koncem se hosté odhodlali k power play. Domácí ale pozorně bránili. Několik sekund před koncem Kořánek poslal puk do soupeřova pásma, kde ho u pravého kruhu jakž takž dobruslil Homolka. K zakončení se však nedostal. Těsně kolem něj prolétla hozená hůl hostujícího Kocmana, která však nikterak neznemožnila Homolkovi zakončení. I tak rozhodčí uznal technický gól. Domácí si připsali překvapivě tři body za výhru 4:2.