Překvapení dokonáno, Klatovy postoupily do semifinále

Napsal: | Martin Karlík 23. 2. 2012
This text will be replaced
I ve středu, ve Slaném, porazili klatovští hokejisté favorizované Řisuty. Po stavu série 3:0 pro Klatovy, tak postupují do semifinále, kde narazí na Klášterec. Postupovou trefu zaznamenal zkušený mazák Miloš Kajer, v utkání nejvíce zazářil v brance Klatov Marek Mazanec. Celý tým tak dal trenérovi Radkovi Mužíkovi pěkný dárek k jeho narozeninám.
Klatovy

Branky a nahrávky: 4.Kajer (Steiner). Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0.

HC Řisuty: Mazanec (Jež) - Mrázek, Zeman, Herr, Bernad, Hucl, Kořínek, Pouska, Topinka, Kajer, Maxa, Petráček, Steiner, Horejš, Flek, Pavlis, Hobl, Kocman, Čuban, Vondryska.

Klatovy: Schwamberger (Vincenc) - Sedláček, Šmíd, Babický, Kašák, Čermák, Čížek, Fiala, Slánský, Landa, Kos, Scherzl, Procházka, Kraus, Vach, Veselý, Záleský, Hlusička, Doskočil, Chamrád, Křepelka.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, ale ve 4. minutě upláchla domácí obraně dvojice Steiner Kajer, první jmenovaný poslal krásnou přihrávku Kajerovi, ten se zakončením problém neměl. Po inkasované brance si více šancí vytvářeli domácí, ale vždy skončili na Mazancovi. Ale i hosté si nějakou tu šanci občas vytvořili, Pouskovo střela na konci třetiny těsně minula branku. Druhá třetina byla jasně v režii domácích, kteří doslova drtili Klatovany v jejich pásmu, ale opět ztroskotávali na výborném Mazancovi. V dobré příležitosti se objevil hostující Topinka, ten ovšem nedokázal ležícího gólmana překonat. Do třetí třetiny vstoupili domácí nervózně, ale přesto si nadále vytvářeli dobré příležitosti, které ovšem Mazanec likvidoval. Největší šance domácích přišla v 50. minutě, když Mádl netrefil prázdnou branku. Po této akci padla na domácí křeč, sice se snažili, ale bez efektu. Velkou šanci hostů měl Hobl, který v úniku přestřelil branku. Minutu před koncem odvolali domácí gólmana, ani jejich power play však ke gólu nevedla.

Utkání, kterému přihlíželo i několik klatovských fanoušků, skončilo výhrou hostů 1:0 a postupem do semifinále, kde čeká Klatovy další silný celek HC Klášterec nad Ohří.