Přípravná odveta v Sokolově klatovským hokejistům vyšla

Napsal: | Klatovský deník 26. 8. 2007
This text will be replaced
Klatovští druholigoví hokejisté ve středečním odvetném přípravném utkání v Sokolově porazili domácí Baník. V předchozím zápase Klatovy doma vyhrály 4:1.
22.08.2007
3. kolo
HC Sokolov
3:4
(1:0, 1:2, 1:2)
Klatovy

Branky a nahrávky Klatov: 24. Holý (Setikovský), 26. Setikovský (Hobl, Holý), 42. M. Vlček (Vondryska), 53. Heřmánek. Rozhodčí: . Vyloučení: 12:11. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 120.

Klatovy: Rückl (připraven byl Zeman) – Brožík, Kuna, Mužík, Černý, Kalafut, Horník, Pericat, Kreuzman – Hobl, Setikovský, Holý – Dvořák, Ceperko, Kuželík – M. Vlček, Heřmánek, Vondryska – Stropnický, Šimoník, Jungbauer.

Úvod zápasu byl herně vyrovnaný, ale více šancí si vypracovali hosté. Ovšem nedokázali z nich vytěžit žádný gól. A tak se opět potvrdilo nedáš dostaneš, když v 10. minutě Klatované zaspali před vlastní klecí a ponechali domácím prostor k přečíslení a otevření skóre. Ani pak se nezměnil obraz hry a hosté dál zahazovali příležitosti.

Ale hned po první přestávce vyrovnal Holý, který zužitkoval přihrávku od Setikovského. O další dvě minuty později už Klatovy vedly, když skvěle sehranou přesilovku po spolupráci s Hoblem a Holým zakončil Setikovský. Ve 28. minutě podržel Klatovy brankář Rückl, který vychytal sokolovského exekutora trestného střílení. 15 vteřin před koncem druhé třetiny se ale domácím povedlo vyrovnat, když Klatovští zapomněli na sokolovského hráče vracejícího se z trestné lavice.

Ve 42. minutě závěrečné třetiny se znovu ujali vedení hosté, klatovští mladíci vybojovali puk za bránou, Vondryska puk posunul M. Vlčkovi a ten jej prostrčil za záda sokolovského gólmana. Jenomže o šest minut později využili domácí nedorozumění klatovského gólmana se spoluhráčem k vyrovnání. Vítězství hostům zajistil sedm minut před závěrečnou sirénou Heřmánek, který ve vlastním oslabení vypíchl puk soupeři na modré a svůj únik zakončil gólem.