První mistrovské body zůstanou doma

Napsal: | Martin Karlík 15. 9. 2013
This text will be replaced
Vítězný vstup do sezony mají za sebou hokejisté Klatov. Ti porazili Klášterec nad Ohří 5:3 a připsali si tak první tři body do tabulky. Domácí vyhráli zaslouženě, neboť po většinu utkání byli lepším celkem a hosty přehrávali zejména aktivnějším pohybem. V utkání se všichni hráči předvedli v dobrém světle. Nutno vyzdvihnout výkon golmana Pravdy, který domácí v několika důležitých momentech podržel.
14.09.2013
1. kolo
SHC Klatovy
5:3
(2:1, 2:1, 1:1)
Klášterec n./O.

Branky a nahrávky: 6. Pacanda (Blumentrit), 12. Zeman (Pouska, Kocman), 24. Němec (Kocman), 37. Vizinger (Vondryska, Čuban), 60. Čuban (Vondryska) – 20. Miklovič (Koblitz), 25. Štrach (Vlastník), 55. Deveri (Mála). Rozhodčí: Sýkora, Rubáš, Černý. Vyloučení: 4:5 navíc Žižka OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 340.

SHC Klatovy: Pravda (Lejsek) – Mrázek, Zeman, Hucl, Blumentrit, Linhart, Fait, Martinec – Pouska, Steiner, Bernad – Topinka, Kocman, Pavlis – Čuban, Vizinger, Vondryska – Pacanda, Němec, Pitel, Kodýtek.

Klášterec n./O.: Damašek (Tichý) – Štrach, Žižka, Loučka, Mašek, Pokorný, Koblitz, Matějka, Mála, Deveri, Řepík, Jáchym, Miklovič, Zicho, Heindl, Váňa, Vlastník.

Úvodní střelecký pokus na branku vyslal hostující Deveri z pravé strany, ale Pravda měl dobrý výhled, kotouč vyrazil do bezpečí. Ve 2. minutě se z kruhu krásně uvolnil Čuban, ale kotouč skončil v lapačce Damaška. Za minutu později vyrazil Pravda ke stropu pokus Zicha od modré. Na začátku 5. minuty nahazoval kotouč do pásma Pavlis, Damašek překvapivě s problémy krotil toto nahození. O několik desítek sekund později se skóre měnilo, Blumentrit vypálil od modré, Damašek vyrazil puk před sebe, následně se k puku dostal Pacanda, který hned vystřelil a hostující gólman si lapačkou srazil puk za svá záda. V 8. minutě mohli domácí vedení navýšit, Pavlis nahrál Kocmanovi, ten vypálil z první a kotouč lízl konstrukci branky. Další Damaškův zákrok přišel po pokusu Pavlise. V 9. minutě to zkoušel Loučka, ale Pravda byl pozorný. V polovině 12. minuty domácí navýšili vedení, když z kruhu prostřelil Damaška Zeman. Hosté se snažili o rychlou odplatu, Miklovič to zkusil z levé strany, dokonce se mu povedlo prostřelit Pravdu, ale kotouč projel pouze brankovištěm, kde se ho zmocnili domácí obránci. Ve 14. minutě byl vyloučen hostující Štrach, ale domácím se přesilovka příliš nepovedla. V 17. minutě vyjel zpoza branky Vondryska, jeho zakončení skončilo jen na betonu Damaška. Na druhé straně se pokusem z mezikruží neprosadil Mála. V polovině 18. minuty byl vyloučen domácí Steiner. Domácí oslabení přečkali, ale před odchodem do kabin ještě inkasovali, když se sedm sekund před sirénou trefil nad lapačku Pravdy Miklovič.

Hned v úvodu prostřední periody to zkusil bekhendem Řepík, ale Pravda si v klidu s tímto pokusem poradil. Stejně tak si poradil s dvojitým pokusem Mikloviče, který stál nebezpečně blízko branky. Ve 24. minutě bylo oko domácího diváka pohlazeno, Kocman našel krásným pasem z obraného pásma Němce, který projel až do pásma a zpoza kruhu nedal Damaškovi šanci. Po minutě ovšem bylo sníženo, od modré napřáhl Štrach, a kotouč skončil až za zády Pravdy. Ve 26. minutě se do pásma dostal Pacanda, ale jeho střela zápěstím Damaškovi problémy nenadělala. Ve 28. minutě se do úniku dostal hostující Matějka, ale kotouč zůstal pod betonem Pravdy. Hostující bek si ale neodpustil šťouchnutí do Pravdy a dožadoval se uznání branky, ale rozhodčí žádostem nevyhověl. Hostující hráče také přijel umravnit Hucl. Oba hráči dostali po dvou minutových trestech. Ve 32. minutě to zkusil z levé strany Bernad, ale Damašek byl připraven. Na druhé straně zaúřadovala Pravdova lapačka po pokusu Matějky. Ve 35. minutě si do dobré pozice sjel Steiner, ale branku minul o centimetry. Ve 37. minutě předvedli domácí obrovský kolotoč před Damaškem, který nevěděl kam dřív. Nakonec vše skončilo pro domácí zaslouženým golem, když se trefil Vizinger. Ve 38. minutě se domácí dostali do přečíslení, ale Bernad trefil svým pasem, který měl být adresován Steinerovi, pouze brusle Pousky. Před odchodem do kabin kryl Pravda skákavou střelu Koblitze od modré.

Do třetího dějství vstoupili aktivně domácí, po pár desítkách sekund zazvonila tyčka Damaškovy branky po pokusu Bernada. Ve 43. minutě mířila do betonu Damaška střela Blumentrita od modré. O minutu později předvedl pohlednou samostatnou akci Steiner, ale přes velmi kvalitní zakončení byl Damašek úspěšnější. Ve 46. minutě na trestnou lavici usedl Jáchym, ale ani tato přesilovka domácím nevyšla. Ve 48. minutě se nedokázal prosadit Kocman z pravého kruhu. V 50. minutě Koblitz dohrál u mantinelu Pacandu s rukama hodně vysoko, ale sudí zjevně tento zákrok neviděl. V 52. minutě od modré nahodil Pouska, Damašek předvedl poměrně nejistý zákrok. Od 53. minuty začali hosté více sázet na útočnou hru, po minutě za to byli odměněni gólem, zpoza branky vyjel Deveri a pokořil Pravdu. O několik sekund později podržel domácí Pravda, když si poradil s nebezpečnou střelou Štracha z blízkosti branky. V 58. minutě se hostům podařilo vstřelit gól v rozporu s pravidly, sudí správně branku neuznali, což neunesl hostující Žižka a rozhodčího nejspíše zasypal slovními urážkami, za které obdržel desetiminutový trest. Žižka si ani cestou na trestnou lavici urážky neodpustil a tak dostal po právu trest do konce utkání. Dvě minuty před koncem se hosté odhodlali ke hře bez brankáře navíc hráli klatovští v oslabení. V power play vypálil nebezpečně Řepík, kotouč skončil ve výstroji Pravdy. Stejného adresáta našla i střela Loučky. Následně se domácí osvobodili, zahrozil nejprve Kocman, nedokázal však přihrát Čubanovi a kotouče se zmocnili hosté. Ale Vondryska dobrým napadáním sebral hostujícím hráčům kotouč a předložil jej před branku Čubanovi, který nemohl minout a domácí útočník tak uzavřel gólový účet zápasu. Zbylé sekundy už se hrály jen z povinnosti. Po závěrečné siréně mohli domácí slavit zcela zasloužené vítězství.