V Jablonci se nedaří

Napsal: | Martin Karlík 21. 2. 2014
This text will be replaced
Prokletí jabloneckého stadionu pokračuje. Ve čtvrtek tam klatovští hokejisté prohráli 3:0. Nutno dodat, že k utkání dorazili v malém počtu hráčů. Přesto podali statečný výkon, za který si zaslouží uznání. Bohužel v koncovce se k nim štěstíčko obrátilo zády, tudíž se z jabloneckého stadionu vraceli opět bez bodů.
20.02.2014
33. kolo
HC Jablonec
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 29. Liška (Nevyhoštěný), 38. Mulač (Brokeš), 58. Bříška (Tondr, Šulc). Rozhodčí: Veinfuter - Šmika, Bosák. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120.

HC Jablonec: Jelínek (Příhoda) – Petrmichl, Pilař, Mrkvička, Čechura, Zeman, Abrahám, Peřina, Šulc, Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Liška, Pospíšil, Mulač, Brokeš, Frk, Hric

SHC Klatovy: Štelmach (Lejsek) – Škrak, Zeman, Blumentrit, Pouska, Maxa, Vraný, Pacanda, Topinka, Němec, Pitel, Bastl, Vondryska

Hned po úvodním vhazování se domácí pustili do útoku, ale Štelmach byl vždy pozorný. Ve 3. minutě zaduněly Štelmachovy betony. Na druhé straně se do pásma probil Vondryska, ale Jelínka nepřekonal. V 7. minutě byl vyloučen Pitel. V přesilovce mířil do Štelmacha Petrmichl ranou od modré. Poté v oslabení zahrozil Bernad, jeho pokus mířil vedle. V 9. minutě se sám před Štelmachem zjevil Tondr, hostující gólman ale parádně podržel svůj tým. O minutu později byl vyloučen Bernad. Toto oslabení hosté přestáli. Ve 13. minutě operovali v útočném pásmu hosté a vynutili si faul. V přesilovce vypálil od modré Škrak, ala tato kvalitní střela šla mimo. Poté se Škrakovu střelu pokoušel tečovat Pacanda. V 15. minutě to zkoušel z úhlu Mulač. Neujala se ani střela Mrkvičky, ta mířila nad. V 18. minutě vystřelil z pravé strany Brokeš, střela prošla Štelmachovi mezi betony, naštěstí pro hosty projela jen brankovištěm. V poslední minutě vyrazil Štelmach pokus Pilaře. Do kabin se šlo za bez brankového stavu.

V úvodu druhého dějství nahodil puk na branku Pouska, ale Jelínek si tento úmysl pohlídal. Ve 23. minutě byl vyloučen Čechura. V této přesilovce hosté kombinovali v útočném pásmu, ale Jelínek vše pokryl. Ve 27. minutě jel sám na branku Pacanda, ale byl v zakončení atakován na hranici pravidel. O dvě minuty později se skóre měnilo, když Liška dostal puk mezi betony Štelmacha. V polovině utkání hráli hosté přesilovku, ale nepovedla se jim. Ve 33. minutě byl vyloučen Maxa. V přesilovce domácí hosty mačkali, ale hosty držel nad vodou výborný Štelmach. Půl minuty před návratem Maxy byl vyloučen Bernad. V dvojnásobné přesilovce spálil tutovku Brokeš, když nedokázal zamést puk do odkryté branky. Ve 37. minutě byl vyloučen Bernad. Přesilovku domácí využili, když Mulač protlačil puk za Štelmacha. Před přestávkou mohl snížit Topinka, trefil však jen beton Jelínka.

Ve 41. minutě se dostal před Štelmacha Hric, jeho blafák brankář Klatov zlikvidoval. Ve 43. minutě vyslal z kruhu dobrou střelu Topinka, ale Jelínek ji vytěsnil nad. Ve 46. minutě dostal Blumentrit čtyřminutový trest za to, že zasáhl Nevyhoštěného do obličeje a způsobil mu krvavé zranění. Oslabení hosté přestáli i díky Štelmachovi, který byl velkou oporou. V 50. minutě domácí chybně střídali a hosté tak hráli přesilovou hru. V té si vytvořili šance, ale Pacanda ani Topinka na Jelínka nevyzráli. V 52. minutě střílel Tondr, Štelmach vyrazil, poté byl vyloučen Škrak. I toto oslabení hosté přestáli. V 58. minutě se dostali domácí do přečíslení 3 na 1, zbavili se obránce hostí a v bezprostřední blízkosti branky Bříška vymíchal Štelmacha a poslal kotouč za jeho záda. V poslední minutě mířila Topinkova střela do tyčky domácí branky. Domácí už pak mohli slavit s hrstkou fanoušků výhru 3:0.