V posledním utkání bez bodů

Napsal: | Pavel Čuban 28. 2. 2008
This text will be replaced
K L A T O V Y - V posledním nadstavbovém utkání se klatovští hokejisté vrátili s prázdnou. Průběh utkání dovedli otočit ve svůj prospěch, ale nakonec se radovali domácí. Gólem a dvěmi asistencemi se v utkání prezentoval Michal Straka.
27.02.2008
34. kolo
Benešov
7:4
(3:3, 1:1, 3:0)
Klatovy

Branky a nahrávky: 5. Jágr (Kakos), 12. Ambroz (Jágr), 17. Čapek, 37. Vacek (jágr), 54. Moravec (Kořínek), 57. Ambroz (Vacek), 58. Košatka - 6. Kuna, 18. Polák (Straka), 20. Straka (Polák), 31. Čuban (Straka). Vyloučení: 12:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 17:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4, 7:4.

Benešov: Malík, (Babka), Verbík Roman, Košatka, Verbík Jakub, Čapek, Novák, Frodl, Kořínek, Moravec, Vacek, Kouba, Macek, Bartoš, Jágr, Ambroz, Kakos, Jaeger, Oberreiter, Dvořák

Klatovy: Tvrdík, (Zeman) - Pericat, Černý - Kreuzman, Mužík - Plánička, Kalafut - Horník, Kuna - Čuban, Straka, Polák - Holý, Maxa, Geltner - Kuželík, Setikovský, Holub - Vondryska, Dvořák

V první části začali lépe domácí a výsledkem byl gól v 5. minutě z hole Radka Jágra. Klatovští ale odpověděli vzápětí. Martin Kuna nahodil puk na bránu, který si domácí gólman ztečoval do vlastní branky a bylo vyrovnáno. Otevřené dveře obrany Klatov byly důvodem dvou gólů domácích, které nejprve Ambroz a následně Čapek proměnili ve dvougólové vedení. Klatovy ale zabojovaly a výsledkem bylo vyrovnání. V 18. minutě nejprve Michal Polák po asistenci Straky snížil a 39. vteřin před koncem třetiny si role vyměnili a Michal Straka ve vlastním oslabení vyrovnal z přihrávky Poláka.

V úvodu druhé části měly Klatovy sérii přesilových her, které ale ani jednou nedokázaly proměnit ve svůj prospěch. Až v 31. minutě po akci Straky zakončil Pavel Čuban a dostal hostující tým do vedení. Benešov ale Klatovům ukázal na co jsou přesilové hry. V dvounásobné výhodě netrvalo dlouho a stav byl opět srovnán. Jágr nabil Petru Vackovi a ten se nemýlil. Poté podržel ve hře Klatovy Martin Tvrdík. Dvakrát pokryl sólové nájezdy benešovských hráčů a jeho zásluhou zůstal stav nezměněn.

Ve třetí části se hrálo opatrně a obě strany čekaly na chybu protějšku. V 50. minutě se utrhl Jan Setikovský, který byl zastaven za cenu trestného střílení. Sám postižený ale tuto šanci neproměnil, když jeho blafák domácí gólman vystihl. Pak už se ke slovu dostali jen domácí. Třemi slepenými góly v rozmezí čtyř minut v závěru třetí části rozhodli o osudu utkání a třech bodech ve svůj prospěch.