Z Benešova se třemi body

Napsal: | Martin Karlík 12. 1. 2012
This text will be replaced
Klatovští hokejisté podali ve středečním utkání v Benešově parádní výkon a zaslouženě zvítězili 4:2. Dobře si vedl Patrik Petruška, který dal gól a přidal jednu asistenci a také dobře chytající Mazanec, který chytil trestné střílení.
11.01.2012
27. kolo
Benešov
2:4
(1:1, 0:1, 1:2)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 7. Drda (Medřický, Starec), 51. Kaňka (Toužimský, Verbík) - 2. Petruška, 32. Malý, 41. Pavlis (Petruška), 47. Kořínek. Rozhodčí: Nečas - Marek, Rybáček. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1.

Benešov: Holeš (Matoušek)- R.Verbík, Rittig, J.Verbík, Košatka, Zeman, Toužimský, Medřický, Strnad, Starec, Kaňka, Šrámek, Holánek, Drda, Žoha, Něměc, Havlíček, Decsy.

SHC Klatovy: Mazanec (Jež) - Ruprecht, Šimandl, Bernad, Steiner, Topinka, Kořínek, Zeman, Hobl, Pavlis, Petruška, Mrázek, Kulhánek, Pouska, Flek, Malý, Petráček, Herr.

Vstup do zápasu vyšel Klatovanům na výbornou. Už ve druhé minutě se mohli radovat z gólu, když Holešovi propadlo do branky Petruškovo lehké nahození. Ve 4. minutě byl v dobré šanci Steiner, ale nedal. V 6. minutě se podařilo domácím vyrovnat. Po krásné kombinaci zakončoval do odkryté branky Drda. Ve 12. minutě neuspěl v dobré šanci Starec. V 15. minutě zkoušel štěstí Topinka, ale neuspěl. V 16. minutě byl vyloučen domácí Starec. V přesilovce hostů měl největší šanci Petruška, který dostal přihrávku před prázdnou branku, ale kotouč netrefil ideálně. Do konce třetiny se již nic zajímavého neodehrálo a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Do druhé třetiny vstoupily opět lépe Klatovy. Po pár vteřinách měl dobrou šanci Hobl, ale neproměnil. Ve 23. minutě si vedl podobně Pouska. Z aktivity hostů vzešlo i vyloučení domácího hráče v pětadvacáté minutě. Klatované v přesilovce zamkli domácí v jejich obraném pásmu, ale nedokázali proměňovat vyložené šance. Nejprve před prázdnou brankou promáchl Pavlis, o chvíli později nedokázal překonat ležícího Holeše Topinka. Ve 26. minutě předvedl Holeš famózní semafor proti střele Petrušky. O čtyři minuty se už hosté dostali do zaslouženého vedení, prosadil se Malý. Ve 33. minutě byl vyloučen hostující Steiner. Domácí se sice usadili v útočném pásmu hostů, ale na Mazancovi nejprve rozkoktal Decsy, následná dělovka J. Verbíka také neměla šanci překonat Mazance. Ve 35. minutě vytěsnil Holeš ramenem Petruškovu střelu. Ve 39. minutě byl v úniku faulovám Decsy a rozhodčí nařídil trestné střílení. To ovšem sám faulovaný neproměnil.

Vstup do poslední části vyšel opět lépe Klatovům, po několika vteřinách vstřelily branku. Prosadil se Pavlis střelou mezi Holešovy betony. Ve 43. minutě byl v dobré příležitosti Bernard, ale neuspěl. V sedmačtyřicáté minutě byl vyloučen domácí Drda a hosté bleskově přesilovku využili. Kořínek napřáhl od modré a trefil přesně horní růžek Holešovy branky. V 50. minutě viděli diváci ukázkový bodyček jak z NHL v podání Ruprechta, který poslal na zem Holánka. V té samé minutě byl vyloučen hráč Klatov. Domácí přesilovku využili, když z prostoru kruhů propálil Kaňka vše, co mu stálo v cestě. Vstřelená branka domácí nakopla, hnali se za vyrovnáním, ale ztroskotali na výborně chytajícím Mazancovi a v klidu hrající obraně Klatov. Skóre již nezměnilo, utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím Klatov poměrem 2:4.