Z Tábora bez bodu

Napsal: | Martin Karlík 7. 2. 2013
This text will be replaced
Hokejisté Klatov prohráli ve středeční dohrávce 24. kola na ledě Tábora vysoko 6:1. Domácí dokázali, že ne náhodou se nacházejí na čele tabulky, hosté naopak nedokázali navázat na parádní výkon ze soboty. Čestný úspěch Klatov zaznamenal Pavel Čuban, střelec jediného gólu.
06.02.2013
24. kolo
HC Tábor
6:1
(2:0, 1:1, 3:0)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 5. Kolomý (Šulčík), 18. Matušík (Seidl), 22. Hájek (Kanov), 47. Seidl (Kanov, Trieb), 53. Matušík (Trieb), 56. Kolomý (Šulčík) - 38. Čuban (Mrázek). Rozhodčí: Jechoutek - Chochola, Ledinský. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 635.

HC Tábor: Klestil - Trieb, Heršálek, Liška, Havran, Kanov, Černý, Hlaveš - Adamec, Šulčík, Kolomý, Kellner, Seidl, Matušík, Hájek, Pechánek R., Heřmánek, Mrkvička. Trenér: T. Matušík

SHC Klatovy: Rückl (Smejkal) - Čuban, Knesl, Mrázek, Zeman, Martinec, Blumentrit - Pacanda, Pouska, Bernad, Čurda, Pitel, Němec, Topinka, Pavlis, Vizinger, Vondryska, Tulačka, Nauš.

Hned po půl minutě zazvonila tyčka domácí branky po střele Topinky z mezikruží. Ve 2. minutě si Klestil poradil se střelou Bernada. V 3. minutě v akci 2 na 1 přihrál Tulačka Pacandovi, ale jeho střela lízla tyčku Klestilovy branky. O minutu později byl před brankou nikým nehlídaný Pavlis, ale ani na dvakrát domácího gólmana nepřekonal. Na druhé straně se potvrdilo staré známé pravidlo - nedáš, dostaneš - po levé straně ujel Šulčík, s jeho pokusem si Rückl poradil, ale na následnou střelu Kolomého už byl krátký. V 6. minutě mířila střela Heřmánka nad branku Rückla. V 8. minutě byl vyloučen Pouska. V přesilovce od modré vypálil Pechánek, ale Rückl si s jeho pokusem poradil. V 10. minutě se svým důrazem na brankovišti snažil prosadit Matušík, ale Rückl udržel puk před brankovou čarou. V 11. minutě byli hosté potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Domácím se ale přesilovka nevydařila, hosté tak oslabení v klidu přečkali. Ve 13. minutě byl vyloučen domácí Treib. Ale ani hostům se přesilovka nepovedla, domácí také v klidu oslabení přečkali. Na začátku 18. minuty se domácí v signalizované výhodě dostali do dvoubrankového vedení, když Matušík oklamal hostujícího obránce a dostal se sám před Rückla, pokořil ho střelou mezi beton a vyrážečku. V následující minutě si zahrály přesilovku Klatovy. Ale v oslabení zachytil rozehrávku hostů z obraného pásma Hájek, jeho střela však šla nad branku. Poté byl vyloučen domácí hráč a hosté hráli třicet sekund přesilovku 5 na 3. V přesilovce vystřelil od modré Zeman, ale Klestil byl pozorný. První třetinu vyhráli domácí 2:0.

V úvodu druhé třetiny hráli hosté necelou minutu přesilovku, ale Klestila pořádně neohrozili. Ve 21. minutě zamířila střela Seidla mimo branku. Ve 22. minutě se po buly dostal Hájek ke střele z kruhu a trefil se mezi betony Rückla. Následně domácí hosty sevřeli v jejich pásmu, ale ke gólu to nevedlo. Ve 24. minutě Rückl krotil s problémy střelu Kanova. Ve 26. minutě se sám před brankou zjevil Seidl, ale mířil jen do gólmana hostů. Ve 26. minutě tečoval Pavlis střelu Zemana od modré, ale kotouč šel mimo tři tyče. Na konci té samé minuty byl vyloučen Pechánek. V oslabení hostům zatopila dvojce Seidl Matušík, když se střela prvně jmenovaného odrazila, Matušíkovi chyběl kousíček k tomu, aby navýšil vedení domácích. V 31. minutě se před branku dostal Knesl, ale Klestila nepřekonal. Ve 32. minutě mířila střela Bernada vysoko nad branku. O minutu později předvedl Rückl semafor, proti střele Šulčíka. Ve 36. minutě byl vyloučen Treib. V přesilovce od modré vypálil Knesl, kotouč skončil v náruči Klestila. Neujala se ani teč Bernada po střele Zemana. Krátce po skončení přesilové hry se hosté dočkali snížení. Zpoza branky vyjel Čuban a střelou k vzdálenější tyči snížil. Ve 39. minutě se střelou z blízkosti branky neprosadil Tulačka.

Hned v úvodu posledního dějství se do pásma probojoval Tulačka, ale k zakončení se nedostal. Ke konci 41. minuty se za kruhy uvolnil Bernad, ale Klestil byl pozorný. Ve 42. minutě se musel Rückl pořádně natáhnout proti pokusu Heršálka. Ve 44. minutě se po pěkné kombinaci zjevil sám na brankovišti Matušík, Rückl ale podržel svůj tým. Ve 45. minutě orazítkoval svou střelou tyčku hostující branky domácí Seidl. Ve 48. minutě už domácí mohli slavit, ze skrumáže před brankou se prosadil Seidl. Ve 49. minutě minul branku svou střelou Čurda. V 51. minutě se sám před Rücklem zjevil Kolomý, ale kotouč skončil v lapačce Rückla. O minutu později přidali domácí další branku, Treib přihrávkou mezi dvěma obránci našel Matušíka, který sám ujížděl a kličkou do bekhendu nedal Rücklovi šanci. V 56. minutě našel Bernad svým pasem Čurdu, ten ale na Klestila nevyzrál. Na druhé straně padl další gól, když po přihrávce Šulčíka poslal puk do horního růžku Kolomý. V 59. minutě vyrazil Klestil ramenem střelu Zemana. Poté se již utkání jen dohrávalo.