Ze Strakonic s debaklem

Napsal: | Martin Karlík 25. 8. 2013
This text will be replaced
S vysokou porážkou se vraceli domů hokejisté Klatov ze Strakonic. Nutno podotknout, že nastoupili v hodně omlazené sestavě. Domácím tak vyšla odplata za prohru z klatovského ledu. Základní kámen k vítězství položili domácí hned v úvodu, kdy vstřelili dvě rychlé branky. Hosté sice šance měli, ale vždy ztroskotali na výborně chytajícím Špilerovi, který zneškodnil i trestné střílení. Triumfální výhře hráčů krajského přeboru přihlížela také hrstka klatovských fanoušků. Další utkání sehrají hokejisté SHC Klatovy v neděli 1. září od 16.15 proti Waldkraiburgu.
24.08.2013
přát
Strakonice
7:2
(2:0, 3:0, 2:2)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 3. Major (Kadlec), 4. Černý (Pangrác, Růžička), 22. Čadek, 24. Major (Binder, Hrubý), 40. Macháček (Čadek, Hřebíček), 43. Černý (Růžička), 45. Kloud (Černý, Pangrác) – 55. Vondryska (Zeman, Pitel), 60. Kodýtek (Bastl). Rozhodčí: Diviš, Sýkora. Vyloučení: 10:6 navíc Ondřejec 5 + OK – Bernad 5 + OK, Mrázek 10 OT. Využití: 0:1. Diváci: 88.

Strakonice: Špiler (Doubek) – Řehoř, Kovář, Hřebíček, Kloud, Hrubý, Ondřejec, Procházka, Pangrác, Růžička, Černý, Čadek, Bouška, Kopecký, Kadlec, Major, Andrle, Binder, Macháček.

SHC Klatovy: Soldán – Blumentrit, Linhart, Mrázek, Zeman, Vizinger, Pitel, Bernad, Soupír, Kodýtek, Vondryska, Pouska, Pacanda, Bastl, Šrámek.

Úvod třetiny jednoznačně patřil domácím, kteří dali najevo, že to s nimi dnes jednoduché nebude. Hned po půl minutě vystřelil na branku domácí Čadek, ale Soldán byl pozorný. Na druhé straně to zkoušel Vizinger, i Špiler byl připraven. Ve 3. minutě se domácí dostali do vedení, když v akci 2 na 1 našel Kadlec Majora, který bekhendem pokořil Soldána. O půl minuty později se mohli domácí radovat znova, když Soldána prostřelil Černý. V 6. minutě se zpoza branky snažil prosadit Vizinger, ale Špiler se nenechal zaskočit. Na druhé straně kluziště pak Soldán vyrazil pokus Bindera od modré. V 8. minutě byl vyloučen hostující Mrázek. V oslabení ujel Vizinger, který byl faulován a sudí správně nařídil trestné střílení. Vizinger ale svým bekhendovým blafákem na Špilera nevyzrál. Po pár sekundách později mířila tvrdá střela Vizingera mimo branku. V 9. minutě byl vyloučen domácí Bouška. Ve zkrácené přesilovce hosté nic nevymysleli, nedostali se ani ke střele. Sotva se na led vrátil Bouška, byl vyloučen Kloud a hosté měli další přesilovku. V té mířila Zemanova střela od modré mimo prostor domácí branky. Ve 14. minutě dostali hosté opět možnost přesilové hry. Během které se do útočného pásma prokličkoval Bastl, ale zakončení mu zneškodnil jeden z domácích obránců. Na druhé straně prověřil Soldánovu pozornost Pangrác střelou z pravého kruhu. V 16. minutě předvedl Soldán nepříliš jistý zákrok proti střele Kopeckého. O minutu později proletěla nad Soldánovou brankou střela Klouda. V poslední minutě prvního dějství to zkusil Bastl z levého kruhu, kotouč ale proletěl nad brankou.

Vstup do prostředního dějství hostům opět nevyšel. Už ve 22. minutě navýšil vedení domácích Čadek. Za minutu a půl bylo pro hosty ještě hůře, to se krásnou střelou pod víko Soldánovy branky prezentoval Major. Ve 25. minutě našel Bernad pěkným pasem Pacandu, ten ovšem promáchl. Ve 28. minutě byl vyloučen domácí Major. V přesilovce vystřelil Pacanda, ale kotouč skončil jen v lapačce Špilera. U Špilera skončil i další pokus, tentokráte z hole Vizingera. Recept na Špilera nenašel ani Bernad svým bekhendovým pokusem v blízkosti branky. Na druhé straně mířil do Soldána Kovář. Ve 31. minutě mířila střela Pousky vedle. O minutu později projel před Špilera Mrázek, ale jeho bekhendové zakončení postrádalo razanci. Ve 33. minutě utnul Špiler kombinaci po ose Bernad - Pouska - Pacanda poslednímu jmenovanému domácí gólman vypíchl kotouč přímo před holí. Ve 34. minutě ukryl Soldán v lapačce nahození Řehoře. Ve 36. minutě našel Pacanda volného Pousku, který mířil do polo odkryté branky, ale domácí gólman se ještě stačil přesunout. Ve 37. minutě byl vyloučen Pitel za napadení, které viděl jen rozhodčí a někteří domácí příznivci. V oslabení dokázal domácím ujet Vondryska, ale trefil jen vyrážečku Špilera, Následně bila k vidění ´“kulturní vložka“ v podobě souboje domácího Ondřejce a hostujícího Bernada, nutno dodat, že na body vyhrál hostující útočník. Oba borci byli posláni do sprch. Ve 38. minutě skončil na Soldánově betonu pokus Růžičky. V poslední minutě pálil nad branku Pouska. To na druhé straně se mohlo opět slavit, když do odkryté branky dorážel Macháček.

I do posledního dějství vstoupili aktivně domácí a po pár vteřinách vypálil Procházka, ale Soldán měl dobrý výhled a jeho pokus vyrazil nad. Ve 43. minutě od modré vypálil Zeman, Špiler jeho pokus vyrazil, následně si poradil i s dorážkou Vondrysky. Po chvíli se skóre měnilo a byli to opět domác, kteří slavili, nad rameno Soldána se trefil Černý. O minutu později si Soldán poradil s pokusem Pangráce. Ve 45. minutě se z mezikruží trefil Kloud. V následující minutě byl vyloučen Binder a hosté hráli přesilovou hru. V oslabení ale motal hlavy hostujícím hráčům Čadek, Soldán tentokráte další pohromu odvrátil. V 50. minutě se vyznamenal Špiler, když se dokázal fantasticky přesunout proti pokusu Bastla, který mířil do odkryté části branky. V 52. minutě mířil Zeman nad branku. V 55. minutě byl vyloučen domácí Řehoř. V této přesilovce se hosté konečně dočkali branky. Když Zemanovu střelu od modré tečoval Vondryska. V 57. minutě byl vyloučen Soupír. Domácí v přesilovce nic nevymysleli. Naopak zahrozili hosté, jmenovitě Pacanda, ale Špiler byl opět úspěšnější. V 59. minutě se sám před Soldánem ocitl Černý, ale hostující gólman mu nepovolil zkompletovat hattrick. Naopak půl minuty před koncem hosté snížili, když v akci 2 na 1 nahrál Bastl Kodýtkovi, který se štěstím prostřelil Špilera. Utkání tak skončilo překvapivě vysokou výhrou domácích, nutno však dodat, že za výhru mohou vděčit fantasticky chytajícímu Špilerovi.